Кора верби — лікувальні властивості і протипоказання до застосування, відео

кора верби
Кора верби, лікувальні властивості та протипоказання якої були відомі завжди, активно рекомендується народною медициною. Біла верба, відома також як верба, відноситься до числа багаторічних дерев (сімейство Вербові). Її кора має характерний сіруватий відтінок, а крона відрізняється розлогою полусферической формою.

Коли збирають вербову кору?

заготівля кори верби
Найчастіше в лікувальних цілях застосовується саме кора, трохи рідше — листя. Для заготівлі кори підходить період ранньої весни. З неї готують настої і відвари для лікувально-профілактичного впливу на різні захворювання.

Кора верби лікувальних властивостей і протипоказань має багато, тому перед вживанням цього кошти, варто переконатися в її нешкідливості для організму. Сировина для лікування тих чи інших хвороб збирається з дерев, які вже досягли віку 6-ти років.

Заготівля кори верби має деякі нюанси, про які багато хто не знає. Не варто збирати лікарську сировину з усіх дерев, які ви знайдете. Цей процес негативно позначається на зростанні верби, тому бажано робити заготовки в помірній кількості. Це дозволить зберегти популяцію дерев в конкретній місцевості, а тому у вас завжди буде можливість зібрати нову партію лікувальної кошти.

Властивості і склад кори верби

кора верби для приготування настоянок і відварів
У кори верби лікувальні властивості і протипоказання активно виражені, що обумовлено хімічним складом цього дерева. Кора насичена речовиною під назвою глікозид саліцин. Це унікальний за своїми властивостями природний компонент, який був виявлений німецьким вченим Бюхнера ще на початку 19 століття.

Корисні властивості кори верби

в корі верби є салицин
Природний салицин застосовується в якості:

1. Знеболюючого.
  2. Кровоспинний.
  3. Сечогінного.
  4. Жарознижуючого.
  5. Глистогонного.
  6. Протизапальний засіб.

Саме тому кора верби рекомендована при наступних проблемах зі здоров’ям:

• застуда;
  • захворювання сечового міхура, кишечника;
  • головні болі;
  • хвороби шлунка;
  • внутрішні кровотечі;
  • клімакс.

Способи застосування верби (верби)

час заготівлі кори верби
Для приготування лікувального відвару рекомендується наступний рецепт:

1. Одну столову ложку вербової кори слід залити окропом. Для цього бажано використовувати емальований посуд.
  2. Далі воду з сировиною необхідно варити ще півгодини, застосовуючи метод «водяної бані».
  3. Відвар слід процідити ще в гарячому вигляді.
  4. Далі в нього необхідно влити ще кип’яченої води (початковий обсяг).
  5. Засіб приймається кілька разів на добу, по одній столовій ложці за півгодини до прийому їжі.

За допомогою салицина також активно лікуються запалення суглобів. Завдяки протизапальній дії кора верби застосовується при лікуванні ревматизму, остеоартрозу, а також подагри. Іва використовується в народній медицині при таких захворюваннях, як аритмія, діарея, жовтяниця, а також проблеми порожнини рота.

вагітним жінкам кора верби протипоказана
Як і більшість лікарських засобів, вкрай не рекомендується використовувати відвар з вербової кори жінкам, які виношують плід, а також дітям до 16-ти років. Протипоказанням до прийому може стати і індивідуальна непереносимість цього кошти. Перед використанням в лікувальних цілях варто проконсультуватися з лікарем.