Коли висаджувати іпомею у відкритий грунт насінням і розсадою, відео

Дуже люблю в’юнкі рослини, і щороку вишукую в квіткових магазинах нові екземпляри для дачі. Саджу їх біля дерев’яної альтанки, а влітку вони створюють мені там тінь. Цього року попався пакетик знайомих ще з дитинства квітів, які моя бабуся називала «кручений панич» — вони завжди росли у неї уздовж забору і красиво обвивали його. Але спеціально їх вона не саджала, насіння самі насевалісь з року в рік. Підкажіть, коли можна висаджувати іпомею у відкритий грунт?

іпомея
Іпомея — це ніжне рослина-ліана з сімейства берізка з дуже сильним характером. Чому так? Та тому, що на вигляд тоненькі довгі гілочки з часом так переплітаються один з одним, що стають на кшталт канату, і голими руками їх уже не візьмеш. По весні тільки секатор допомагає садівникам впоратися з обрізанням сухих залишків. Разом з тим, іпомея — одне з улюблених рослин. Вона широко використовується для прикраси альтанок, парканів, а також для того, що приховати непривабливий куточок на ділянці, завдяки своєму рясному цвітінні. Великі суцвіття найрізноманітнішої забарвлення виглядають просто приголомшливо.

Коли сіяти насіння на грядку?посів насіння

Іпомея — дуже теплолюбний квітка і не переносить низьких температур. До посіву насіння необхідно приступати не раніше, ніж мине загроза поворотних заморозків, а земля добре прогріється. Зазвичай це відбувається в середині травня.

Коли садити насіння на розсаду?розсада іпомеї

Щоб отримати розсаду, насіння висівають раніше — в середині або в кінці березня. Тоді в травні на клумбу можна буде садити вже готові кущики.

Пересадку необхідно здійснювати способом перевалки, щоб не пошкодити тендітні корінці.

Процес вирощування розсади іпомеї ніким не відрізняється від інших рослин. У неглибокі миски насипати живильний легкий субстрат, викласти на нього насіння (попередньо замочені і набряклі) і присипати землею. Сильно поглиблювати не треба, достатньо і 2 см. Рясно обприскати землю з пульверизатора і накрити ємність плівкою або склом для підтримки тепличного мікроклімату.

У процесі пророщування періодично провітрювати тепличку. При появі паростків плівку зняти і поставити розсаду на світлий підвіконня. Коли сформуються кілька справжніх листочків, распикировать кущики в окремі стаканчики.

Щоб розсада активніше розвивалася, кожній рослині рекомендується поставити невелику опору (наприклад, тонкі дерев’яні кілочки).

Відео про переваги і недоліки посіву насіння іпомеї у відкритий грунт