Коли викопувати тюльпани після цвітіння, як зберігати цибулини, відео

цвітуть тюльпани в саду
Аби щороку милуватися прекрасним цвітінням, потрібно знати, коли викопувати тюльпани. Вони будуть королевами квітника в весняний період, якщо господарі не забудуть про прості правила агротехніки. Невже викопування цибулин є обов’язковою процедурою, або можна обійтися без неї?

Навіщо викопують тюльпани?

тюльпани сорти Demeter
Причини викопування тюльпанів особливо хвилюють початківців квітникарів. На перший погляд здається, що можна залишити цибулини в землі на пару років. Квітка буде розвиватися, збільшувати чисельність діток, здійснювати відпочинок. Але саме викопування тюльпанів дозволяє зберегти певний сорт, поліпшити якість квіток. Крім цього, виділяють такі причини, через які проводять процедуру:

1. У такій спосіб надаються найбільш зручні умови, щоб здійснилася закладка нирок цвітіння. Коли цибулини залишаються в землі, вони можуть постраждати від надлишку вологи, інфекцій, нестачі тепла. В результаті посадковий матеріал може загинути. Тому варто дізнатися, коли викопувати цибулини тюльпанів, щоб зберегти їх.
  2. Викопування дозволяє ліквідувати слабкий і хворий посадковий матеріал.сортування посадкового матеріалу
  3. Якщо залишити цибулини в грунті, вони подрібнюються, що впливає на подальше цвітіння. Коли людина викопує їх, він може відібрати великий і якісний посадковий матеріал. Рекомендується викидати маленькі дітки, так як вони будуть псувати квітник.
  4. Якщо не проводити викопування, нові невеликі цибулини почнуть заглиблюватися в грунт. В результаті їх буде складно знайти в подальшому, а ділянку засмітиться.

Коли викопувати цибулини?

занадто рано викапанние тюльпани
Так коли викопувати тюльпани після цвітіння? Найчастіше таку процедуру проводять в кінці червня або на початку липня. Головною ознакою того, що необхідно здійснювати викопування цибулин, є пожовкле листя. своєчасно викапание тюльпани
Коли вони пожовкли майже повністю, тоді варто приступати до процедури. У такий період цибулини вже зміцніють, до них добре прикріплені дітки, які ще не відвалюються.Все про викопуванні цибулин тюльпанів і правилах їх зберігання

Не потрібно чекати, коли повністю відбудеться відмирання листя, адже тоді складно знайти в грунті цибулини. Крім цього, тривале перебування в грунті підвищує ризик інфекційного ураження, призводить до відділення діток, які можуть загубитися в землі.

Все про викопуванні цибулин тюльпанів і правилах їх зберігання
відцвітають тюльпани
Потрібно ще знати деякі нюанси щодо того, коли викопувати тюльпани. Робити це потрібно в суху погоду, щоб грунт був розсипчастим. Процедура виконується акуратно, видаляється стара луска, цибулини миють в розчині марганцівки, розкладають по сортах. Поганий посадковий матеріал викидається.

Як проводиться зберігання цибулин?

викапание цибулини тюльпанів
Квітникарям потрібно знати, не тільки коли викопувати тюльпани, а й як зберігати цибулини. Правильне зберігання грає важливу роль. Посадковий матеріал сушать в сухому і теплому місці, яке добре провітрюється. Для цього підійде:

• навіс;
  • горище;
  • сарай;
  • капронові сітки, призначені для лука.

цибулини тюльпанів на зберіганні
Рекомендується своєчасно прибирати хворі цибулини, захищати від прямих сонячних променів. Пройде кілька днів, відбудеться підсихання луски, яку потрібно видаляти. Цибулини очищаються від залишків грунту і сухих коренів, відокремлюються дітки. Після цього перебирається посадковий матеріал. Для посадки підійдуть великі, здорові цибулини.

хороший посадковий матеріал
Часто люди задаються питанням, чи потрібно викопувати тюльпани щороку. Це не обов’язкова процедура, але досвідчені квітникарі радять робити це щорічно. Навіть якщо людина не проведе викопування цибулин, йому обов’язково потрібно буде це зробити на 2-3 рік.

Відео про викопуванні цибулин тюльпанів