Коли потрібно викопувати гіацинти після цвітіння, як зберігати цибулини + відео

Гіацинти на дачі
Щоб успішно вирощувати таку рослину як гіацинт, необхідний правильний і розважливий підхід. Якщо ви хочете, щоб ваше рослина була сильним і давало прекрасні суцвіття, слід дотримуватися деяких правил, які вам дуже допоможуть.

По-перше, ніколи не залишайте цибулини гіацинта в грунті на зимівлю. Вони, звичайно ж, можуть спокійно пережити зиму, але навесні будуть слабкі і хворі суцвіття, а через рік ви взагалі ризикуєте втратити рослина.

По-друге, після цвітіння, цибулині необхідне відновлення протягом 2-х місяців. В цей період необхідна підгодівля і помірний полив.

По-третє, щоб точно знати, коли потрібно викопувати гіацинти після цвітіння, вам підкажуть його листя, які пожовтіє і відімруть. Саме в цей період найсприятливіший час для підготовки цибулин до «відпочинку».

Відразу після цвітіння цибулини гіацинта викопувати не рекомендується, так як можна завдати шкоди квітці. Залиште цибулину на час в землі, щоб вона набралася сил після цвітіння і перед періодом спокою поза грунту.

Сприятливий час для викопування цибулин на зберігання

Гіацинти вирощені в саду
Найідеальніший час щоб викопування гіацинтів після цвітіння була проведена правильно, це кінець червня — початок липня. Після того, як листя пожовкло і почали підсихати, можна приступати до викопування. Цибулини, витягнуті з землі, акуратно очищають, що залишилися листя зрізають і поміщають в пластикові продуваються ящики для попередньої просушки на 3-5 днів в сухому приміщенні. Потім підсохлі цибулини очищають від зайвої лушпиння, сухих коренів, відокремлюють великі дітки і укладають в підготовлені ящики на зберігання.

Як садити гіацинт, практичні рекомендації

Час посадки гіацинтів
Оптимальний час для посадки гіацинтів — це початок жовтня. До того, як промерзне грунт, цибулини встигнуть вкоренитися і трохи набратися сил перед зимівлею. Ділянка, на якій планується пересадка гіацинтів після цвітіння краще підготувати заздалегідь. Для цього необхідно:

• вибрати місце, де багато сонця і де не скупчується вода;
  • обробити грунт на глибину 30-40 см;
  • внести перегній і мінеральні добрива.

Цибулини гіацинтів різних термінів цвітіння
Не женіться за погодою для висадки цибулин. Якщо ви, побачивши сонячну погоду, посадіть цибулини раніше терміну, то рушивши в зростання гіацинти можуть взимку загинути. А якщо перетримаєте їх і посадіть пізніше першої половини жовтня, тобто ймовірність того, що вони не встигнуть вкоренитися до промерзання грунту.

Восени, вигнані будинку цибулини, висаджуються у відкритий грунт. Зробити це потрібно до перших заморозків. При цьому, якщо погода несприятлива, посаджені гіацинти добре утеплюють, покриваючи шаром листя або захисною плівкою від дощу і снігу.

Ознайомившись з нашими рекомендаціями як доглядати за гіацинтом після цвітіння, ви, безумовно, продовжите життя цієї рослини в своєму саду, будете насолоджуватися його яскравими і ароматними квітами. Але наостанок хочеться відзначити, щоб не виникало проблем з цветоносами, і цибулина росла здоровою і сильною, необхідно дотримуватися основних правил:

• забезпечити достатній період спокою цибулин;
  • дотримуватися температурного режиму і відповідну вологість при вигнала;
  • забезпечити оптимальне освітлення під час вигонки квітконосу;
  • вчасно проводити підгодівлю відповідними добривами.

І не залишилося ні краплі сумніву, що з вас вийде прекрасний, турботливий і досвідчений садівник. Останній крок, це запастися терпінням, придбати цибулини і восени висадити невелику галявину гіацинтів, щоб навесні радував око строкатий і ароматний гіацинтовий килим, створений власними руками.

Відео посадці гіацинтів восени