Коли і як пересаджувати гіппеаструм, відео

У минулому році мені подарували гіппеаструм з червоними величезними квітками. Згодом на старій цибулині утворилися дітки, а в цьому році цвітіння не настав. Знайома порадила пересадити його. Підкажіть, коли пересаджувати гіппеаструм?

Гіппеаструми відносяться до цибулинних рослин. Цвітуть вони дуже красиво — на довгій стрілці розташовані 4-5 великих квіток, схожих на лілії. Вони досить невибагливі, і виростити квітку під силу навіть любителям без досвіду. Однією з умов по догляду за гиппеаструмом є його регулярна пересадка.

Коли пересаджувати гіппеаструм

гіппеаструм

Дорослі гіппеаструми рекомендують пересаджувати кожні два роки, а молоді рослини щорічно перевалюють. Найбільш вдалий час для цього — весна. Найкраще пересаджувати рослину після того, як воно відцвіте, через 3-4 тижні. Якщо коренева система здорова, підрізати її не потрібно, достатньо прибрати сухі і хворі корінці.

Вибір горщика для пересадки

квітучі гіппеаструми

Для пересадки слід підібрати горщик, який більше попереднього лише на кілька сантиметрів. У занадто великому посуді гіппеаструм НЕ буде цвісти, а направить всю свою силу на розмноження — утворення діток.

Відстань між стінками горщика і цибулиною має бути не більше 2-х сантиметрів.

У рослини досить розвинена коренева система, тому горщик краще вибирати не дуже високий, але широкий в нижній частині. Краще, якщо він буде керамічний — це дозволить коріння дихати. До того ж такий горщик не перекинеться під тягарем великих довгих листя. Також можна використовувати довгий контейнер для групової посадки. Цибулинки при цьому розташовують з відстанню в 10 см.

підготовка ґрунту

Гіппеаструми добре ростуть у живильному пухкому грунті. У домашніх умовах такий субстрат можна зробити, змішавши в рівних частинах наступні компоненти:

• дернову землю;
  • листову землю;
  • перегній;
  • пісок.

Підготовка цибулини гиппеаструма до пересадки

цибулина гиппеаструма

Після вилучення зі старого горщика з цибулини зняти всі сухі і чорні лусочки, очищаючи її аж до білих пружних тканин. Це сприяє активації подальшого зростання квітки і допоможе позбутися від переховуються між лусочками гнильних бактерій.
Очищені цибулини помістити на 30 хвилин в розчин марганцівки рожевого кольору, а потім ретельно просушити.
Часто на гіппеаструмів є маленькі дітки. Для прискорення цвітіння їх видаляють, щоб не відбирали силу у материнської цибулини. Якщо ж планується подальше розмноження рослини, цибулинки залишають. Вже сформовані молоді цибулини слід відокремити і пересадити в окремий горщик, де вони зацвітуть на третій рік.

пересадка гіппеаструма

При пересадці цибулину необхідно помістити в грунт таким чином, щоб вона виступала над поверхнею на 1/3. Досвідчені квітникарі стверджують, що це дозволить наблизити цвітіння. Грунт навколо цибулини утрамбувати і полити.
На дно горщика, на самий дренаж, можна покласти комплексне добриво у вигляді палички (1 штучку). Горщик з пересадженим рослиною поставити на добре освітлений підвіконня в тепле приміщення.

Пересадка гиппеаструма — відео