Камнеломка в домашніх умовах — посадка і догляд, розмноження, відео

камнеломка в домашніх умовах
Камнеломка в домашніх умовах — це красиве і дуже корисна рослина. Відрізняється квітка не тільки своєю привабливістю, а й простотою догляду. Щоб камнеломка тривалий час радувала своїм зовнішнім виглядом, потрібно дотримуватися низки нескладних правил.

Догляд в домашніх умовах

догляд за рослиною
Для тих, хто хоче виростити красиву кімнатну ломикамінь, слід дотримуватися правильного поливу і посадки. Це основні вимоги, від яких залежить здоров’я кущика.

Догляд після покупки

рослина після покупки
Коли будете купувати ломикамінь в магазині, вибирайте готові, вкорінені розетки.

Забезпечити необхідний дренаж можна, просто насипавши на дно горщика шар звичайного керамзиту.

Ця рослина ідеально підходить для підвісного кашпо. Єдина умова — воно повинно бути ізольоване від батарей і обігрівачів.

При пересадці рослини потрібно не забувати про хорошого дренажу. Застояна вода сприяє загнивання кореневої системи.

освітлення

помірне освітлення
Кімнатні квіти камнеломка слід розміщувати в кімнатах, вікна яких виходять на північну або західну сторону. Занадто багато яскравого світла негативно позначиться на листяних пластинах.

обрізка

камнеломка після обрізки
Обрізають ломикамінь тільки тоді, коли вона відцвіте. Зріжте стару розетку, і на її місці виростуть нові листочки. Щоб рослина виглядало естетично, не забувайте видаляти сухі гілки.

полив

помірний полив
Поливають цю квітку тільки м’якою водою, яка добре відстоялася. З березня по жовтень зрошувати потрібно регулярно (як тільки просохне поверхню грунту). Взимку забезпечують більш помірний полив, тільки земляний кому не повинен пересихати.

посадка

Садити ломикамінь можна цілий рік. У невеликій широкий горщик розміщують одночасно кілька розеток. Це дозволить отримати гарний кущ.

Камнеломка в домашніх умовах: пересадка і підгодівля

пересадка ломикаменю
Пересаджують ломикамінь у міру розростання коріння, а не за якимось суворим графіком. Коли корінці повністю обплітають земляний кому, і горщик стає для них занадто тісним — пора пересаджувати. Якщо процедура припадає на період цвітіння, квітконоси обрізаються. Нова ємність повинна бути неглибокою, а грунт — гумусному, із середнім показником кислотності.

У днище горщика обов’язково зробіть отвір, щоб надлишок вологи мав вихід.

Як дренаж використовують гравій або керамзит. Грунтосуміш може бути такою: торф з піском, перегноєм, листової і дернової землею. Всі компоненти беруться в рівних частинах. Можна взяти іншу пропорцію: пісок перемішати з дернової землею, торфом або перегноєм (1: 1: 2).

внесення добрива
Квітка потребує добривах. Перша процедура проводиться через 14 днів з моменту посадки. Весняні підгодівлі вносять кожні два тижні, а потім — рідше. З середини осені і до кінця зими (приблизно з жовтня і по лютий) ломикамінь взагалі нічим не удобрюють. Покупне рідке добриво розводиться в дуже слабкої концентрації (в 2 рази меншою, ніж зазначено в інструкції). Рослина добре реагує на суперфосфат, комплексні добрива, а також на кісткову муку. А ось азотовмісні добрива краще не використовувати. Пагони будуть хаотично розростатися на шкоду цвітінню і декоративності рослини.

Розмноження ломикаменю в домашніх умовах

Камнеломка розмножується трьома способами, і кожному з них відповідає свій час. Якщо дотримуватися рекомендацій, то можна виростити дуже красива рослина.

насінням

розмноження насінням
Посадковий матеріал потрібно довго готувати для проростання. Обробку холодом починають проводити в квітні. У невелику ємність засипають вологий грунт і на її поверхні розкладають насіння. Далі цю ємність ставлять в холодильник на дві — три тижні, а потім переносять на світле місце. Перші сходи повинні з’явитися вже через тиждень, але за умови, що температура в приміщенні буде не менше + 18 ° — + 20 °.

Після появи другого міцного листочка, розсаду пікірують в ящики більшого розміру. Відстань між рослинами повинна бути не менше 8 -10 см. При пікіровці важливо стежити за тим, щоб на коренях залишався грунт.

живцями

рослина з листа
Цей спосіб найзручніший. Вже через 9-10 місяців ви отримаєте нові рослини. Живцювання проводиться в червні або в липні, а висадка — навесні. Коли камнеломка закінчує цвісти, частина подушки потрібно відокремити і розділити її на дві розетки (по сантиметру кожна). З розеток прибирають нижнє листя і садять її в підготовлену землю. Щоб процес вкорінення проходив нормально, забезпечте тінь і покриття (з плівки або скла).

Поява нових бічних розеток свідчить про успішне вкорінення.

діленням куща

поділ куща
Ще один досить легкий спосіб розмноження. Дочекайтеся закінчення цвітіння. Кількість розеток на дорослих кольорах має бути більше трьох. Поділу піддаються тільки здорові екземпляри. Відберіть сподобалися вам кущі і добре полийте їх водою. Відростки від дорослого квітки відділяють разом з корінням і листочками з допомогою гострого ножа, і разом з додатковими розетками пересаджують в новий вазон. Грунт навколо них слід періодично поливати.

Проблеми при вирощуванні

павутинний кліщ
Найпоширеніші проблеми — павутинний кліщ і грибкові хвороби (борошниста роса). Ефективно справитися з ними допоможуть медьсодержащие препарати.

Висока температура і занадто вологе повітря, — це найкраще середовище для розмноження шкідників.

Червеців легко знищити вручну, а сама рослина необхідно обробити протівококціднимі препаратами. Від зеленої попелиці допоможе «Пірімор». Найбільшу небезпеку становить коренева гниль. Вона практично не виводиться. Вирішення цієї проблеми вимагає радикальних заходів — від хворої рослини відокремлюють здорові живці, які потім висаджують. Зазвичай проблеми, що виникають при вирощуванні ломикаменю, вирішити просто, достатньо усунути їх причини.

Знаючи, як доглядати за ломикаменем плетеносная в домашніх умовах, можна виростити надзвичайно красива рослина, яке буде прикрашати приміщення довгі роки.

Невибаглива рослина в будинку — відео