Кали — посадка і догляд у відкритому грунті навесні в Сибіру, ​​на Уралі, коли садити, відео

кала Еліотта
У наших широтах прекрасно уживаються два різновиди калл: бульбові і кореневищні. Якщо дотримуватися нехитрих правил вирощування кали, посадка і догляд у відкритому грунті за нею приведуть до появи красивих квітів. Екзотична рослина буде радувати вас не менше місяця — саме стільки цвіте кала.

Підготовка бульб до посадки

підготовка бульб кали до посадки
Перед посадкою кали у відкритий грунт, підготовка до якої починається вже в лютому-березні, бульби кали повинні зберігатися в холодильнику. Щоб зберегти їх в хорошому стані, оберніть бульби простий папером і покладіть в поліетиленовий пакет. Для запобігання застою повітря виконайте в пакеті кілька дірок.

Готові до посадки бульби перевірте на наявність загнивання. Якщо вони все-таки з’явилися, поверхня бульби потрібно зачистити ножем до появи здорових тканин. Щоб бульби знову стали пружними, потримайте їх у вологому тканини.

Щоб уберегти кали від грибкових інфекцій, можна прямо перед висаджуванням обробити бульби фунгіцидом (наприклад, Вітарос або Фундазол).

Бажано висаджувати кали не відразу у відкритий грунт, а в горщики з підготовленою грунтовою сумішшю — так вони менш болісно переживуть висадку. Грунт повинна складатися з суміші компосту або перегною з торфом, садовою землею і піском. Глибина посадки — близько 2 см від поверхні бульби.

вигонка кали в розпліднику
Калла добре переносить перепади температур, так що навесні горщики можна виставити прямо на підвіконня. Не забудьте полити бульби після посадки, але бажано робити це обережно, щоб не розмити верхній шар землі. Для успішного розвитку рослини бажана підгодівля мінеральними добривами раз в 2 тижні.

Коли і де висаджувати кали на ділянці?

Коли садити кали у відкритому грунті? Найкраще провести посадкові роботи навесні, як тільки підуть останні заморозки і температура буде триматися вище 15 градусів за Цельсієм. Зазвичай це вже початок або середина травня.

Ділянка для посадки повинен бути теплим і достатньо освітленим. Підійде і невелика півтінь — в ній рослини зможуть розвиватися практично так само, як на сонце. Прослідкуйте, щоб на місці висадки калл не було протягів і сильних вітрів, найкраще підійде ділянка з м’яким мікрокліматом.

Краще не проводити посадку калл і догляд за ними у відкритому грунті під прямими сонячними променями. Від цього квіти можуть постраждати, і замість яскравого квітника вийде просто буйна рослинність.

Грунт краще вибирати не нейтральну, а слабокислу. Підживлення вносяться до періоду цвітіння, після появи квіток краще перестати удобрювати грядку.

Особливості посадки садової кали

посадка бульб у відкритий грунт
Чоб посадка кали і догляд за нею у відкритому грунті пройшли успішно, потрібно слідувати деяким рекомендаціям:

1. Не потрібно робити занадто глибокі ямки для того, щоб посадити квіти. Кореневища або бульби краще злегка присипати шаром землі для того, щоб вони не загнивали.
  2. Намагайтеся не пошкодити корінці, коли дістаєте каллу з горщика. Коріння дуже тендітні, і після обламування НЕ відростають.
  3. Спочатку формується коренева система навколо бульби, і тільки після цього кала викидає паросток. Так що якщо з моменту посадки пройшло не більше місяця, хвилюватися не варто.
  4. Посадку кали у відкритий грунт навесні і догляд за нею проводять тільки після того, як температура перестане опускатися нижче 15 градусів.
  5. Найкращий спосіб удобрити кали — зняти верхній шар землі з бульб і замінити його поживною сумішшю з торфу, перегною і невеликої частки піску.

Догляд за каллами

кала Геркулес
Якщо правильно доглядати за молодими каллами, то цвісти вони почнуть вже через 1.5 місяці після висадки на ділянці. Навіть, якщо посадити кали у відкритий грунт в Сибіру, ​​догляд за ними і вдало вибране місце допоможе отримати красивий квітник.

Одна з переваг калл полягає в тому, що не потрібно купувати ніяких додаткових засобів проти грибків і інших хвороб. Ці рослини практично ніколи не хворіють, тому що можуть самостійно впоратися з шкідниками.

Протягом 10-15 днів після посадки кали у відкритий грунт догляд за нею повинен полягати у відмові від поливу. Робиться це для того, щоб не дати загнити тільки що почала розвиватися кореневій системі. Навіть після того, як бульби зміцніють, при поливі не спрямовуйте струмінь води прямо на них, досить зволожити грунт навколо рослини.

Підживлення мінеральними добривами можна провести один раз за сезон, і цього буде достатньо для того, щоб кала красиво розцвіла.

Зберігання бульб кали у відкритому грунті, зимівля

викопування бульб на зберігання
Догляд за каллами від посадки до того моменту, як вони перецветут, нескладний. Однак як тільки настала осінь, квіти потрібно підготувати до зимівлі. Бульби разом з корінцями викопують до того, як почнуться перші холоди. Робити це потрібно дуже обережно визначати, щоб коренева система не була пошкоджена.

Залишати кали у відкритому грунті на Уралі або в Сибіру на зиму небажано: велика ймовірність, що лише деякі рослини переживуть морози. Краще зберегти очищені від землі, промиті і злегка висушене бульби в прохолодному місці будинку, наприклад, в овочевому відділі холодильника. Якщо до настання холодів листя кали не встигли впасти, обривати їх не потрібно ще близько двох тижнів, щоб поживні речовини передалися бульб.

Підведемо підсумки:

1. Висаджувати каллу краще не під прямими сонячними променями, а в півтіні.
  2. Кали не люблять занадто рясний полив і добрива — підгодівлю можна проводити тільки раз в сезон.
  3. Добре цвітуть кали в слабокислою грунті з додаванням торфу і компосту.
  4. Важливо не пошкодити корінці при пересадці і не висаджувати їх занадто глибоко в грунт.
  5. Садова кала не потребує додаткового захисту від хвороб і всіляких шкідників. Можна провести тільки обробку бульб фунгіцидом безпосередньо перед посадкою.

Кали в саду і квартирі — відео