Каланхое Дергамона — фото, лікувальні властивості, розмноження, догляд + відео

каланхое Дергемона
Загострені сизо-зелене листя і гірлянди крихітних «діток» на зубчастих краях. Такий образ найчастіше народжується в уяві при згадці каланхое. Навіть, не знаючи повної назви, люди представляють каланхое Дегремона — найпоширеніший вид цієї кімнатної культури в нашій країні.

Опис каланхое Дегремона

Цей різновид каланхое в природі зустрічається на острові Мадагаскар і в Капській області. У кам’янистих сухих напівпустелях дикорослі рослини можуть досягати значних розмірів. Потужний прямостоячий стебло каланхое в сприятливих умовах виростає до 2-4 метрової висоти, причому в міру зростання нижнє листя опадає, а стебло поступово дерев’яніє.

Ось такий висоти може вирости Дергемона
Добре впізнавані листя каланхое Дегремона. Вони м’ясисті, трикутної форми, зубчасті. При достатку харчування листя іноді досягають довжини 20 см. Крім сизої або темно-зеленого забарвлення, вони можуть бути строкатими, з бурими, ліловими або фіолетовими плямами і смугами. На зазубрені краї утворюються розетки нових рослин, які поступово розвиваючись, формують стовбур, пару справжніх листків і повітряні корені. В результаті, потрапляючи в грунт, мініатюрні кущики дуже швидко приживаються і починають рости.

Дергемона на підвіконні
У природі цей різновид каланхое регулярно цвіте, закладаючи бутони в період коротшає світлового дня. А що розкриваються взимку рожево-фіолетові або коричневі квітки зібрані в велике суцвіття, розташоване на подовженому прямостоячим квітконосі.

Популярність каланхое Дегремона отримало за рекордну витривалість і здатність до розмноження, а також за давно зарекомендували себе цілющі властивості соку і м’якоті рослини.

Читайте також статтю: каланхое — лікувальні властивості і протипоказання!

Лікувальні властивості каланхое Дегремона

Найвідоміший продукт лікувального призначення — це одержуваний з соковитих м’ясистих листків каланхое сік.

Лист дорослої рослини
Сік цієї рослини і кашку з подрібненого листя застосовують як протизапальний, кровоспинний і ранозагоювальний засіб. Ці лікувальні властивості каланхое Дегремона проявляє при всіляких шкірних захворюваннях, саднах і важко гояться ранах. Якщо висадити каланхое на грядці дачної ділянки, а взимку пересадити в горщик, з’явиться прекрасна можливість користуватися його цілющими властивостями круглий рік.

Догляд за каланхое: фото і опис основних прийомів

При гарному догляді рослина дає багато діток
Виростити в домашніх умовах каланхое Дегремона не складе труднощів навіть квітникарю-початківцю. Рослина, що відноситься до сукулентів, не дарма вважається символом унікальній здатності до розмноження і виживання. Воно не вимогливо ні до грунту, ні до розміру горщика, посухостійка і може рости при нестачі світла. Але всі ці обмеження не проходять для каланхое безслідно і відображаються на його зовнішньому вигляді.

При нестачі світла пагони витягуються, листя, як і при надмірній бідності грунту і рідкісному поливі, стоншуються, стають бляклими і млявими.

Які умови та догляд потрібні рослині, як поливати каланхое, щоб підтримати його здоров’я і зростання? Як і багато сукуленти, каланхое Дегремона не потребує великої горщику і родючому грунту. Для посадки рослини краще взяти готовий грунт для сукулентів або кактусів. Він досить легкий, пухкий і, що важливо для цієї культури, не затримує багато вологи, здатної привести до загнивання коренів.

Як розмножити каланхое в домашніх умовах?

З одного дорослого рослини можна отримати більше сотні маленьких саджанців
Дуже невибаглива, багаторічна каланхое Дегремона славиться безліччю способів і легкістю розмноження. Отримати новий кущик можна за допомогою стеблових живців і листя, відводків і численних діток, буквально усипають краї листя дорослих рослин. Перед тим як в домашніх умовах розмножити каланхое за допомогою живців, з рослини:

• гострим ножем або лезом зрізують верхівку здорового втечі;
  • вручну, пальцями акуратно відокремлюють бічний пагін в пазусі листа.

Лікувальна грядка будинку
Якщо такий відросток має повітряні корені, це тільки спростить укорінення. Потім з держака видаляють нижнє листя і залишають на добу для підсушування місця зрізу. Готовий відросток поміщають у вологий пісок або субстрат на глибину 3-5 см, причому не обов’язково використовувати тимчасову ємність. Каланхое Дегремона прекрасно приживається, а живці можна відразу садити в призначений для них постійний горщик. Грунт навколо нового рослини ущільнюють, і вже через 7-10 днів при температурі 20-25 ° C.

Догляд за каланхое з моменту посадки полягає тільки в своєчасному поливі.

Можна пересаджувати живці на постійне місце
Нітрохи не складніше отримати рослина з крихітної дітки. Часто, падаючи, такі розетки самостійно вкорінюються і утворюють дружний «підлісок» під дорослим каланхое. Тому і їх можна відразу висаджувати в постійні горщики. А коли молода поросль у висоту досягає 15-20 см, каланхое Дегремона прищипують верхівку, таким способом викликаючи розгалуження і освіти компактного, зручного для вирощування кущика.

Відео про квітку життя — каланхое