Каланхое багатолике. Догляд в домашніх умовах. Види. фото

Каланхое (Kalanchoe) — популярне кімнатна рослина сімейства Товстолисті (Crassulaceae). Батьківщиною каланхое є Південна Африка, Південна і Південно-Східна Азія і тропіки Південної Америки. Каланхое — суккулентное рослина, яке часто вирощують як в якості декоративно-квітучої рослини, так і лікарського. Відомо більше двохсот видів Каланхое. Деякі види Каланхое за сучасною класифікацією відносять до близького роду бріофіллюма (Bryophyllum).

Каланхое в вазоніКаланхое в вазоні. © kaiyanwong223

види каланхое

каланхое Блоссфельда (Kalanchoe blossfeldiana) — кущики, висотою до 30 см з округлим листям, злегка хвилястими по краях. Має дрібні квітки яскраво-червоного кольору. Процес цвітіння припадає на березень-червень. Існують сорти з жовтими та помаранчевими квітками.

каланхое Мангіна (Kalanchoe manginii) — вид з невеликими листям ланцетної форми, оранжево-червоними квітками і довгими квітконіжками.

В даний час Каланхое Мангіна класифікується як бріофіллюм Мангіна (Bryophyllum manginii).

Каланхое Мангіна (Kalanchoe manginii)Каланхое Мангіна (Kalanchoe manginii). © Ben Caledonia

каланхое Дегремона (Kalanchoe daigremontiana) — в народі зветься «Доктор». Являє собою більша рослина з листям, які мають форму витягнутого трикутника. Довжина листя досягає 20 см, забарвлення — сіро-зелений з фіолетовими плямами зі зворотного боку. За зубчатому краю утворюються дітки, які можна укоренити.

каланхое перисті (Kalanchoe pinnata) — велика рослина до 1 метра висотою з прямостоячим стеблом і супротивно розташованими листям. Особливістю виду є те, що нижні листки мають овальну форму з гофрованим краєм, а верхні — перисторозсічені. Між горбками утворюються дітки.

В даний час Каланхое перисті класифікується як бріофіллюм перистий (Bryophyllum pinnatum).

Каланхое Дегремона (Kalanchoe daigremontiana)Каланхое Дегремона (Kalanchoe daigremontiana). © Peter Kemmer

Умови, необхідні каланхое

температура. Взимку в період спокою температура повинна коливатися від 10 ° С при сухому змісті. У літню пору найкраще містити рослину на балконі або в саду.

освітлення. Каланхое — дуже світлолюбна рослина. Воно вимагає яскравого інтенсивного освітлення з попаданням прямих сонячних променів. Проте, на південному вікні в найспекотніший час доби може знадобитися притінення.

Каланхое пір'ясте (Kalanchoe pinnata)Каланхое пір’ясте (Kalanchoe pinnata). © Piyal Kundu

Догляд за каланхое в домашніх умовах

полив каланхое. Влітку і навесні — помірний, до осені скорочується, взимку обмежений.

Добриво. Підгодовується щомісяця з пізньої весни і до середини літа спеціальним добривом для сукулентів і кактусів.

Пересадка каланхое. Найкраще здійснювати пересадку щороку навесні. Грунт повинна містити дернову, листову, торф’яну землю, пісок і цегляну крихту або березові вугілля.

розмноження. Розмножувати каланхое можна насінням, виводковими нирками, дітками, а також живцями. Процес розмноження цієї рослини є дуже простим.