Ялівець Блю Карпет — опис, посадка і догляд, фото сорти Блю Карпет в ландшафтному дизайні, відео

ялівець Блю Карпет на ділянці
Ялівець Блю Карпет — вічнозелений хвойний чагарник. Характеризується сільноветвістие кроною плоскої форми. Свою назву сорт отримав за хвою сріблясто-блакитного кольору. При сприятливих умовах вирощування може зав’язувати ягоди темно-синього кольору. Читайте про горизонтальний ялівець!

сортові характеристики

Блю Карпет в розпліднику
Опис ялівцю Блю Карпет наступне:

• висота куща 30-40 см;
  • ширина до 1.5 метрів;
  • тривалість життя понад 200 років.

Сік ялівцю володіє токсичними властивостями, тому всі роботи по догляду найкраще здійснювати в прогумованих рукавичках.

Основна цінність сорту Блю Карпет полягає в невибагливості і швидкому зростанні.

Посадка і догляд

саджанець ялівця Блю Карпет
Посадка і догляд за ялівцем Блю Карпет не відрізняються особливою складністю. Ділянка під його вирощування повинен відповідати наступним вимогам:

1. Високий рівень освітленості.
  2. Відсутність близько розташованих ґрунтових вод.
  3. Незасолених грунт.

Кращий час для висадки ялівцю Блю Карпет на постійне місце весна або рання осінь. Розмір посадкової ями залежить від величини придбаного саджанця. На вологих ґрунтах на дні посадкової ями обов’язково облаштовується дренаж з шару щебеню або битої цегли. Після закінчення посадочних робіт пристовбурні кола рослини бажано замульчувати шаром торфу.

Фото ялівцю Блю Карпет в ландшафтному дизайні

дорослий ялівець Блю Карпет
Фото ялівцю Блю Карпет дуже часто можна зустріти на спеціалізованих ресурсах присвячених ландшафтного дизайну. Він є досить популярним, доступним і невибагливим рослиною. Використовувати його можна в самих різних садових композиціях.композиція з трав'янистими рослинами

Дуже часто з Блю Карпета створюють ефектні поодинокі групи на тлі газону. Єдиний недолік таких композицій полягає в незручність стрижки газону навколо них.Блю Карпет на газоні
Набагато зручніше ялівець включати до складу інших груп хвойних рослин. Наприклад, стелеться Блю Карпет можна висадити на передньому плані, а ззаду розмістити більш високорослі сорти ялівців.Блю Карпет серед інших хвойних рослин

Також можна створювати і більш складні композиції з використанням інших хвойних культур, листопадних чагарників і трав’янистих багаторічників. На тлі ялівцю непогано виглядають і квітучі однорічники. При створенні таких груп найголовніше, це витримувати правильне відстань між рослинами, щоб вони могли повноцінно розвиватися, не пригнічуючи один одного.

Блю Карпет біля садової доріжки
Завдяки стелеться формі Блю Карпет можна використовувати для декорування схилів, а також в якості почвопокровного рослини. Підійде він і для вирощування на альпійській гірці або в плоскому рокарії. Прикрасити цим ялівцем можна навіть берег садового водоймища.

ялівець Блю Карпет в ландшафті
Особливо добре Блю Карпет поєднується з наступними рослинами:

• троянди;
  • садові герані;
  • весняні цибулинні;
  • трав’янистими почвопокровнікі.

ялівець Блю Карпет восени
Незамінний він і в міському озелененні. Цей сорт має підвищену стійкість до забрудненого міського повітря і добре піддається художньої формуванні. При необхідності його можна використовувати навіть в якості контейнерної культури.

Правильна посадка ялівцю — відео