Ялинкові іграшки з полімерної глини своїми руками, майстер-клас, відео

ніжне ялинкова прикраса
Ліпити ялинкові іграшки з полімерної глини — одне задоволення! Таке творчість приносить масу позитивних емоцій, і під час роботи, і після неї. Є у ліплення кілька переваг:

• не потрібна велика кількість інструментів;
  • ви можете ліпити все що завгодно;
  • дешевий і доступний матеріал;
  • мінімум праці.

ялинка з полімерної глини

Готуємо робоче місце і приступаємо

За великим рахунком, виготовлення таких виробів нічим не відрізняється від ліплення з пластиліну. Єдина відмінність — іграшку потрібно буде запікати, щоб глина застигла, а виріб зберегла свою красу. Перед роботою потрібно підготувати місце. Покладіть на стіл всі необхідні матеріали та інструменти:

• полімерну глину;
  • трохи борошна або тальку;
  • невеликий ножик;
  • фарби;
  • скріпки;
  • нитки.

чудо-снеговичок
З глини ми будемо ліпити фігурки. Ножик нам стане в нагоді для вирівнювання поверхні, а також нанесення візерунків, заглиблень і так далі. Скріпки гратимуть роль вушок, до яких ми прив’яжемо нитку. Тальком або борошном прекрасно усувається прилипання глини до рук або столу, що перешкоджає ліплення.дивовижна лялечка
Фарбувати вироби ми будемо після того, як глина застигне.

Перед ліпленням ретельно вимийте руки! Чисті руки — основне правило ліплення. Жодна смітинка не повинна потрапити в глину: цей матеріал добре прилипає, тим самим він буде «збирати» все сміття. Це стосується і робочого місця, яке теж має бути максимально чистим.

дід мороз з полімерної глини

Почнемо з простого

куля з полімерної глини
Починати потрібно з виготовлення найпростіших ялинкових іграшок з глини. Наприклад, з звичайних куль. Крім наведених вище предметів, знадобиться пінопластовий кульку.

Врахуйте, що кулі не можна робити повністю з цього матеріалу, так як їх буде неможливо правильно запекти. Максимальна товщина глини не повинна перевищувати одного сантиметра! Для виготовлення об’ємних фігур використовуйте «начинку» з іншого матеріалу, наприклад, з фольги або пінопласту.

Якщо у вас немає пінопластового кульки, то беріть фольгу. Зробіть невелику кульку з фольги, діаметром 3-4 сантиметри.виготовляємо кулі з полімерної глини
Обліпили його глиною і покатайте все це в долонях, щоб вийшов рівний шар. Візьміть одну невелику скріпку і вставте її в кульку так, щоб вушко німого стирчало. Знову покатайте кульку в долонях: скріпка надійно зафіксується в глині. Все, можна запікати (правила запікання читайте в наступному розділі).

Правила випалу

набір іграшок на ялинку
Заслуговує ще більшої уваги, в порівнянні з ліпленням ялинкових іграшок з глини своїми руками. Неправильна випічка може привести до дуже неприємних наслідків. Погодьтеся, буде прикро, якщо виріб, над якою ви довго працювали, просто розвалиться. Тому потрібно дотримуватися правил.

обпалювати вироби в духовці
В якості посуду для випалу використовується фаянсові тарілки, плитку з кераміки або найпростіший сталевий лист. На останній обов’язково покладіть пергамент для випічки, і тільки зверху — вироби. Краще покласти кілька шарів паперу, щоб вироби не деформувалися.

Яка потрібна температура і скільки часу

підтримка температури при випалюванні
Це залежить від самої вироби, вірніше, від її товщини і типу глини. Такі дані завжди пишуться на упаковках, обов’язково прочитайте їх перед випалюванням. Зазвичай оптимальна температура становить 110-130 градусів за Цельсієм.

Найкраще використовувати термометр для духовки, щоб контролювати температуру.

Коли виріб тонка, наприклад, квітка або листок, то необхідний час не перевищить п’яти — восьми хвилин. сніжинка після випалу
Для масивних текстур іноді потрібно половина години. Якщо ви вирішили обпалити щось об’ємне, використовуйте зубочистки, як показано на фото. Це робиться для того, щоб виріб рівномірно обпікалася з усіх боків.

При неправильному випалюванні, з глини може виділятися отруйний газ! Слідкуйте за температурою і часом, обов’язково дотримуйтеся рекомендацій. Чи не випікайте вироби з полімерної глини разом з їжею.

Собачка з полімерної глини — відео

Прекрасні ялинкові іграшки з полімерної глини — відео