Ялинкові іграшки з дерева своїми руками — кулі, тварини, зірки, тримач для іграшок, відео

прикрашаємо ялинку іграшками з дерева
У кожному будинку, де є маленькі діти, головним завданням під час прикрашання ялинки стає, перш за все, її безпеку. Ці маленькі шалунишки не тільки норовлять зняти всі блискучі речі з гілок, то і спробувати їх на смак, особливо якщо ріжуться зубки. І тут на допомогу батькам можуть прийти незаслужено забуті ретро-прикраси, зокрема, ялинкові іграшки з дерева. Вони не б’ються, що виключає ймовірність поранитися гострими осколками, і навіть якщо дитина випадково погризет таку іграшку, розкусити її і проковтнути частки все одно не зможе.

Форма і зовнішній вигляд дерев’яних виробів може бути найрізноманітнішою: від простих сніжинок з гілочок, до фігурок звірят і птахів. Все залежить тільки від фантазії і терпіння дорослих, які будуть займатися творінням шедеврів, хоча до виготовлення нескладних моделей можна залучити і більш старших дітей. Поки тато буде займатися вирізанням і складанням, мама з донькою чи сином розфарбують заготовки.

Отже, які ж ялинкові іграшки з дерева можна зробити своїми руками, щоб прикрасити свою ялинку і надати їй оригінальний вигляд? Пропонуємо коротку підбору таких прикрас.

Робимо з мамою ніжні ажурні кульки з лози

ажурні кулі з лози
У новорічній майстерні роботи вистачає всім. Мами-рукодільниці легко впораються з найпростішої заготівлею куль і сплетуть їх з вербових прутиків. Такі іграшки навіть не потрібно додатково розмальовувати, повітряна структура куль тільки підкреслить їх невагомість, але якщо є бажання, іграшки можна позолотити або пофарбувати в різні кольори. Щоб підвісити дерев’яний ялинкова куля, до нього досить прив’язати невелику нитку або атласну стрічку до однієї зі сторін.фарбовані кулі

Куля буде більш акуратним, а лоза — легше гнутися, якщо перед плетінням вербові гілки спочатку прокип’ятити 30 хвилин і зняти з них кору.

Повітряні кулі з дерев’яних прутиків

повітряна куля з прутиків
Ще один легкий спосіб зробити ялинкові іграшки-кулі з дерева знадобиться в разі, якщо лозу взяти ніде. Її цілком можна замінити звичайними тонкими прутами, нарізаними або зібраними з будь-якого дерева або чагарнику в міському або приватному саду. Іграшка робиться таким чином:

1. Спочатку надувається звичайний повітряна кулька.
  2. Потім навколо нього наклеюються прутики таким чином, щоб вони стикалися один з одним.
  3. Після висихання клею кулька пробивають.

Якщо прутики попалися товсті — не біда, їх легко розрізати на дві частини.

Дерев’яні кулі з заготовок-півсфер

декупаж дерев'яних куль
Дуже красиві ялинкові іграшки з дерева можна отримати, якщо попросити тата зробити заготовки у вигляді двох половинок кулі. Їх складають в одне ціле і розмальовують на свій смак. Однак варто враховувати, що такі кулі будуть мати набагато більшу вагу, ніж ажурні, і гілки під ними можуть прогинатися.

«Запалюємо» дерев’яні зірки на ялинці

оригінальні зірки на ялинку
Не менш гарними виходять з тонких гілок і лози дерев’яні ялинкові прикраси у вигляді зірочок. Для цього треба:

• вибрати п’ять рівних прутиків;
  • обрізати їх на однакову довжину;
  • скласти у вигляді зірки, фіксуючи кінчики в місцях зіткнення тонким дротом;
  • внутрішність зірки обмотати вербової лозою.

При бажанні зірочки можна пофарбувати або покрити лаком.

Чарівні іграшки-кругляки з спилов

Любителям помалювати підійде варіант виготовлення ялинкових прикрас з спилов дерева. Їх можна знайти після заготовки дров для дачі або ж зробити самостійно, розпилявши непотрібні гілки дерев різної товщини.

Досить, щоб товщина кругляша була до 1,5 см.

Поверхня спила оздоблюють на свій смак:

• розмальовуючи маркером або гелевою ручкою;розмальовані маркером кругляши
  • випалюючи малюнок паяльником;випалюємо сніжинки
  • створюючи на кругляччям цілі картини.маленькі круглі картинки

Щоб така ялинкова іграшка з дерева прослужила не один рік, її поверхня краще розкрити двома шарами лаку. Це не тільки продовжити життя прикрасі, а й зробить його більш привабливим.

Чарівні дерев’яні звірятка, пташки та інші фігури

дерев'яні фігурки для ялинки
Зовсім непогано, якщо вдома є спеціальний верстат, за допомогою якого дерев’яним спиляли можна надати будь-яку форму. Так, зі звичайного бруска виточують ялинок, білочок, коней, пташок і навіть сніжинки.вирізаємо фігурку

Як підвісити дерев’яні іграшки на ялинку?

з'єднуємо фігурки в гірлянду
Заготовки зроблені, фарба висохла, іграшки готові і тут виникає питання — яким чином закріпити їх на новорічній красуні? Варіантів власників для ялинкових іграшок може бути кілька. Пропонуємо скористатися найпоширенішими:

1. Якщо в іграшці є отвір, найлегший спосіб — протягнути в нього атласну стрічку.
  2. Як варіант можна використовувати просту мотузку.підв'язуємо фігурки бічевку
  3. Ускладнюємо завдання і протягуємо стрічку в намистину, фіксуючи її на іграшці розеткою для бус за допомогою клею.красива підвіска для іграшки
  4. Красиві власники можна зробити з тонкої м’якого дроту, нанизавши на неї намистини і звернувши в будь-яку фігуру.кріплення для іграшок з бісеру і дроту

Якщо на ялинкової іграшки з дерева немає отворів, їх просвердлюють або для кріплення держателя в фігурку спочатку вкручують додаткове невелике кільце.

Як видно, змайструвати ялинкові іграшки з дерева своїми руками зовсім нескладно, а деякі моделі цілком зможуть зробити навіть діти без допомоги батьків. Такі прикраси не тільки екологічно чисті, але ще і містять дещицю душі, вкладену їхнім автором, адже при роботі з деревом майстер віддає йому частинку себе, як би вдихаючи в дерево життя. У це вірили наші предки, будемо вірити і ми. Нехай ваша ялинка оживе казковими персонажами, дерев’яними на вигляд, але з живою душею, і буде притягувати до хати тільки щастя. З наступаючими новорічними святами!

Включаємо фантазію і творимо — відео