Ялиця з насіння — підготовка і посів насіння, догляд за сіянцями, відео

ялиця з насіння
Насіннєве вирощування ялиці — заняття не дуже популярне, адже сіянці розвиваються дуже повільно. Однак ялиця з насіння в домашніх умовах виростає міцною і здоровою. Потрібно просто все зробити правильно і пару років почекати. Зате це прекрасний спосіб отримати відразу багато саджанців цього вічнозеленого хвойного рослини.

Підготовка насіння до посадки

Придбати посадковий матеріал можна в магазині, але якщо ви живете недалеко від лісу, можна заощадити і сходити за насінням туди. Однак в цьому випадку дуже важливо зробити все вчасно. Адже коли шишки повністю розкриються, насіння випадуть і залишаться одні палички. Приступайте до збору насіння не пізніше початку листопада, як би знімаючи їх з шишки, провівши рукою від основи до кінчика. Зібрані насіння не забудьте перебрати, звільнивши від лусочок.

Не викидайте лусочки — з них виходить відмінна мульча.

Далі сухе насіння складіть в пакетик і відправте на стратифікацію в холодильник до весни. Навесні, перед посівом, замочіть їх на добу.

Ялиця з насіння — способи посадки

Насіннєве вирощування ялиці можна здійснювати двома способами шляхом:

• подзимнего посіву у відкритий грунт;
  • весняної посадкою насіння в горщики.

Для весняної посадки стратифікацію насіння обов’язкова — вона підвищує їх схожість. Восени ж процедура істотно спрощується, і можете спокійно висівати ялицю відразу після збору насіння.

Особливості подзимнего посіву ялиці

При подзимнем посіві у відкритий грунт для пихтового розсадника місце потрібно підібрати і приготувати заздалегідь. Перші пару років юним рослинам яскраве сонце протипоказано, тому сіяти краще в півтіні. Варто потурбуватися і про грунт, додавши на грядку землю для хвойних рослин.

Садити ялицю зручно в неглибокі канавки, рівномірно розсипавши їх. Зверху присипати тонким шаром грунту. Сильно заглиблювати не треба, щоб паростки змогли пробитися крізь шар ґрунту. Посіви бажано замульчувати сосновою корою. При подзимнем посіві насіння проходять природну стратифікацію і навесні дадуть більш дружні сходи.

Щоб кішки і інші тварини підкопали розсадну грядку, Обгородіть її сіткою.

Коли сіяти насіння навесні

До посіву ялиці приступайте в середині весни, не забувши попередньо замочити їх. У невисокі ємності насипте пухкий субстрат з компосту, тирси і піску. Розсипте насіння по поверхні або в неглибокі канавки і злегка прикрийте шаром грунту. Зверху замульчируйте хвойним опадом і накрийте контейнер плівкою. Через місяць, коли насіння зійде, зніміть плівку і забезпечте хороше освітлення. На літо сіянці можна виносити на вулицю, поставивши їх під деревами.

На постійне ж місце ялицю, вирощену з насіння, пересаджують не раніше 5 року життя.

Вирощування ялиці з насіння — відео