Яким шляхом розмножуються кактуси: два способи отримати нову рослину, відео

Мені від бабусі дістався кактус, точної назви не знаю. Він уже дуже старий і просто величезний, але викинути шкода — дуже красиво цвіте. Чекала діток, щоб посадити молодий квітка, але їх чомусь немає. Напевно, у мене сорт такий. Підкажіть, яким шляхом ще можна розмножити кактус? Боюся, як би мій «дідок» не перекинув горщик.

кактус
Квітникарі, які займаються вирощуванням кактусів, знають, що справа ця дуже цікаве, хоча і досить клопітка. Не менш цікавим є і розмноження таких рослин, адже на відміну від більшості кімнатних квітів у них немає листя в звичному для нас розумінні. Однак цей нюанс аж ніяк не заважає отримувати нові екземпляри, використовуючи як загальноприйняті методи, так і спеціальні підходи.

Отже, розмножити кактус можна двома шляхами:

• насіннєвим;
  • вегетативним.

Особливості насіннєвого розмноження кактусів

розсада кактуса

Висівати насіння кактусів можна протягом всієї весни, а деякі їх різновиди — навіть в серпні (зокрема, американські). Для цього в неглибоку миску з дренажними отворами насипати живильний субстрат, що складається з рівноцінною суміші:

• листової землі;
  • дернової землі;
  • піску великої фракції.

Способи вегетативного розведення кактусів

Такий метод частіше використовується квітникарями. Він полягає в укоріненні:

1. діток. Так називають відростки — повноцінні молоденькі рослини, які утворюються на дорослому квітці деяких видів кактуса. Вони майже завжди мають власну кореневу систему, тому добре і швидко вкорінюються. У більшості видів дітки обсипаються самі, але є і такі кактуси, де їх доводиться відривати.дітки кактуса
  2. Черенков. Використовується для розмноження столбовідних кактусів і видів рослини з довгими несегментованими пагонами. У першому випадку слід відрізати держак завдовжки до 15 см і «застругать» його нижню частину, щоб корінці виросли з центру. Більшість сортів потребують підсушування живців, але деякі кактуси можна вкорінювати відразу (ріпсаліси, епіфіллюми). Листоподібні кактуси розмножуються за допомогою шматочків листя.держак кактуса

Найбільш життєздатними є дітки і живці, взяті з верхньої частини кактуса, а приступати до такого способу розмноження квітки краще перед вегетаційним періодом або після його закінчення.

Крім перерахованих способів, існує ще один дуже цікавий метод розмноження кактусів — щеплення двох різних рослин. Найчастіше його використовують для тих видів, які складно ростуть самостійно або з метою експерименту для отримання оригінального примірника. Також такий спосіб цілком прийнятний, якщо потрібно терміново врятувати квітку, що втратив коріння. В якості підщепи необхідно вибирати сорти з швидким зростанням і відсутністю діток.