Які вітаміни в хурмі, корисні властивості, відео

Пам’ятаю, як в дитинстві мама завжди купувала мені хурму, коли я поверталася зі школи з застудою. Вона говорила, що помаранчеві фрукти допоможуть швидше видужати. Розкажіть, які вітаміни в хурмі? Тепер я вже сама мама, і хотілося б точно знати, що даю дітям.

які вітаміни в хурмі
Зима — це не тільки пора апельсинів і мандаринів. Не менш популярний в цей час ще один фрукт кольору сонця. М’які помаранчеві плоди з кашкоподібної м’якоттю і великими кісточками в хрусткою смачною оболонці … Мабуть, ці фрукти люблять майже всі, і не дарма, адже хурма не тільки смачна, але ще і дуже корисна. У ній міститься маса корисних речовин, які позитивно діють на організм. Завдяки цілій комори вітамінів, хурма допомагає багатьом внутрішнім органам в їх роботі, покращуючи її. Крім того, в комплексній терапії вона здатна навіть посприяти в лікуванні деяких захворювань. Так чому ж вона корисна і які вітаміни в хурмі роблять її такою унікальною?

Хитрі нюанси, як зробити «несмачну» хурму смачною

заморожена хурма
Вибирати хурму потрібно правильно, віддаючи перевагу стиглим плодам. Вони більш насиченого кольору і м’якше. А ось в недостиглої хурмі яскраво виражена терпкість може відбити охоту нею поласувати. Щоб позбавитися терпкості, плоди потрібно заморозити. Перемерзлі хурма стає більш солодкою, а терпкість практично не відчувається.

Якщо ж ви придбали недоспевшую терпку хурму — не поспішайте її викидати, а покладіть в пакет з яблуками. Газ, який вони виділяють, прискорить дозрівання плодів.

Які вітаміни в хурмі?

вітаміни
Як і всі оранжево-жовті фрукти, хурма містить багато вітаміну С. Його в 100 г соковитої м’якоті найбільше — до 15 мг. Також чимало в ній і вітаміну А — до 1,2 мг.

У чому користь хурми?

користь
Як відомо, помаранчеві фрукти та овочі благотворно впливають на зір, і хурма не є винятком. Крім цього, терпкий фрукт здатний ще на багато чого, а саме:

• зніме нервову напругу;
  • підвищить імунітет;
  • допоможе в боротьбі з простудними захворюваннями;
  • очистить від токсинів і шлаків;
  • простимулює серцево-судинну і сечостатеву систему;
  • позбавить від розладу стільця;
  • прискорить травлення.

Читайте статтю: користь хурми!

Чим ще корисна хурма — відео