Які квіти висаджуємо і сіємо в квітні місяці, відео

строката весняна клумба
На дворі другий весняний місяць квітень, вже стає тепло, і хочеться перетворити сумну сірість, додавши навколишньої дійсності яскравості і фарб. Звичайно ж, в цьому допоможуть декоративні рослини, що притягають погляд і піднімають настрій своїми красивими квітками. Ось тільки які можна висаджувати так рано, не боячись, що вони загинуть від низьких температур? Ми розповімо про це.

Два варіанти для оригінального квітника

Деякі квітники виглядають ошатно практично завжди, не псуючи враження пожухлой листям і зів’ялої травою. Секрет простий: потрібно правильно підбирати і поєднувати рослини з різним терміном цвітіння, і тоді весь час буде зберігатися декоративний вигляд. Якщо ви хочете, щоб живі флористичні композиції радували око вже з середини весни, необхідно оптимально підібрати морозостійкі види. Давайте подивимося, які варіанти можливі:

1. Якщо ви хочете побачити яскраві квіти якомога швидше, садіть розсаду. Причому, можна з уже зав’язати бутонами — так декоративну рослину постане у всій красі швидше.висадка розсади квітів

1. Якщо не поспішайте, сійте насінням. Цей спосіб більш кращий з тієї точки зору, що рослина автоматично адаптується до навколишнього середовища, не хворіє після пересадки і розвивається швидко. Але зацвітає, звичайно, пізніше.сходи насіння у відкритому грунті

Висадка готової квіткової розсади — заняття ризиковане. Молоді, непристосовані до умов зовнішнього середовища, представники декоративної флори можуть обгоріти на сонці або замерзнути. Саме тому перший час їх рекомендується прикривати, захищаючи від несприятливих природних умов. Через кілька днів плівку прибирають.

Квіти, які не бояться легких морозів: розсада

Почнемо з розсадного способу прикрасити клумбу. Вам підійдуть такі види рослин, які не бояться невеликих заморозків і активно зацвітають уже в середині весни або влітку:

1. Чорнобривці. Вибирайте сорти, які спеціально виведені стійкими до похолодання. Хоча квіти невибагливі, їм страшно сонце — дуже легко обгорають, потім довго хворіють. Квітень не може похвалитися надлишком жарких днів, але все ж радимо прикривати молоду розсаду.чорнобривці сорт Королева Софія
  2. Айстри. Деякі сорти досить холодостійкі, але в північних регіонах краще все ж почекати до травня, коли мине загроза заморозків. Правда, зацвіте «зірочка» не в квітні, а ближче до середини літа. Але зате довго буде радувати ошатним виглядом.
  3. Жоржини. Теж можна посадити в останню квітневу декаду, але знову ж таки, якщо впевнені, що сильних морозів не очікується. Цвітіння влітку.

Квіти, які не бояться легких морозів: насіння

Насінням в квітні вирощують багато квіткові культури. Вони виходять більш міцними, звичними до непростих умов навколишнього середовища, що не бояться перепадів температур, опадів і несприятливого клімату.

Для посіву безпосередньо в грунт краще вибирати квіти, які розвиваються швидко, активно, встигаючи за один сезон порадувати гарними бутонами.

До них відносяться волошки, маки, матіоли (левкої), календула, горицвіт, кларкия, дуже незвичайна на вигляд декоративна капуста, гіпсофіла, запашний горошок, ешшольція (каліфорнійський мак), іпомея (в регіонах зі стійким теплим кліматом).іпомея пурпурова

Перед посадкою не забудьте заздалегідь підготувати грунт. Квіти — рослини досить примхливі, багато хто любить легкий, родючий грунт з невеликим вмістом піску. Підготовку починають приблизно за два тижні до сіяння насіння. Враховуйте температуру прогрівання грунту, яка безпосередньо залежить від її структурної будови. Наприклад, супіщані прогріваються швидше, ніж більш важкий чорнозем або суглинок. Саме тому і терміни посадки будуть відрізнятися в кілька днів. У деяких регіонах в такий грунт сіють тільки в першій декаді травня.

Якщо все зробити правильно, клумба дуже швидко змінить свій сумний, сірий вид на набагато більш ошатний і яскравий. Посадіть рослини з різним терміном цвітіння — і будете все літо, і навіть восени радіти її декоративного виду. Причому, висадити пізніших красенів теж можна ще в квітневі дні. Поки вони зміцніють і розвинуть бутони, ранні сорти вже відцвітуть, і їм на зміну прийдуть нові. Так зовнішній вигляд і дизайн квітника будуть змінюватися з кожним тижнем. А вам залишиться насолоджуватися прекрасним видом, що піднімає настрій.