Як зробити дитячі гойдалки для дачі своїми руками з дерева — фото, відео, креслення

дерев'яні гойдалки на дачі
Якщо в сім’ї є діти, то гойдалки на дачі просто необхідні. Зробити дачні гойдалки своїми руками досить просто, необхідно лише бажання і час. А також плотницький інструмент і матеріали в необхідній кількості.

Види гойдалок для дачі

Багато хто задається питанням: як же зробити гойдалки на дачі? Перш за все, необхідно визначитися, якого типу гойдалки будуть потрібні. І вже після цього слід зайнятися плануванням своїх дій. На сьогоднішній день найбільш поширені, а також прості у виготовленні такі різновиди:

• окремо розташовані;
  • підвісні.

Найпростіше зрозуміти, в чому відмінність гойдалок для дачі по фото: стає наочно видно, що вони з себе представляють.

Фото підвісних гойдалок

Підвісні гойдалки можуть бути різної форми. Виготовлятися вони можуть також з різних матеріалів. Головна особливість їх полягає в тому, що підвішуються вони до дерева або іншої конструкції, розташованої на достатній висоті.

Гойдалки окремо стоять працюють за тим же принципом, що і звичайні підвісні. Але відрізняються присутністю спеціально призначеної конструкції для підвішування самого сидіння.

Виготовлення різних видів гойдалок відрізняється тим, що для окремо розташованих необхідно ще додатково зібрати конструкцію для підвішування.

Окремо стоять гойдалки з дерева: необхідні матеріали та інструменти

Виготовити своїми руками з дерев’яних брусків і дощок гойдалки досить просто. Слід лише заздалегідь запастися необхідними матеріалами:

• дошками (товщина — 20 мм, довжина — 500 мм, ширина — 100 мм);
  • брусами (ширина — 50 × 50 мм);
  • метизними приладдям (цвяхами або саморізами);
  • стовпами (діаметр — 200 мм, довжина — 3000 мм).

виготовлення сидіння

Виготовляючи дачні гойдалки своїми руками, необхідно завжди починати робити це зі складання каркаса сидіння і його подальшої оббивки дошками. Складного в цьому нічого немає, важливо лише правильно дотримати кути між окремими брусами — вони всі мають бути рівними 90. Це дозволити домогтися стійкості конструкції.

каркас сидінь для гойдалок

Якщо сидіння досить довге, то отриманий в результаті свердління брусів прямокутник необхідно зміцнити поперечиною або навіть двома. З’єднувати ж окремі деталі можна як за допомогою довгих цвяхів, так і за допомогою болтів-гайок з шайбами. Використання останніх кілька більш трудомістке, так як необхідно просвердлити отвори, після чого вставити в них болти. Але такий кріплення оптимальний, так як дозволяє домогтися максимальної міцності.

Підвіси для гойдалок

Не менш важливою складовою частиною даної конструкції є підвіси. Саме вони роблять гойдалки гойдалками.

Для їх виготовлення необхідні наступні матеріали і предмети:

• два шматки довгому ланцюгу:
  • болти, гайки і шайби достатньої величини;
  • дриль.

підвіс гойдалок

За допомогою дрилі необхідно висвердлити в підлокітниках отвори (4 шт.) — по дві в кожному. Також можна висвердлити один з отворів в підлокітнику, а інше — в спинці. Після цього в отримані отвори протягується болти і ними ланцюга кріпляться до самої гойдалки. Далі, при безпосередній їх установці, слід відрегулювати довжину ланцюгів таким чином, щоб сидіння було рівним. Креслення гойдалок для дач з деревних матеріалів, які можна легко знайти в інтернеті, зазвичай містять докладні інструкції по збірці підвісів.

підвішування

Заключним етапом виготовлення гойдалок для дачі є збірка підвісної конструкції. Вона зазвичай виготовляється з декількох деревних брусів або просто колод.

Для збірки потрібно:

• колоди (5 шт.);
  • довгі цвяхи, болти, саморізи;
  • карабіни (2 шт.).

Коли все підготовлено, необхідно з’єднати колоди попарно хрест на хрест таким чином, щоб місце схрещування знаходилося на достатній від землі висоті.

Такий висотою є довжина, при якій закріплена на поперечині що ланцюг не буде діставати до землі приблизно одного метра. Самі колоди повинні бути з’єднані між собою максимально міцно.

дерев'яні гойдалки

Після того як виготовлені хрестовини скріплені з поперечиною, необхідно вкопати їх у землю. Це необхідно для максимально міцної фіксації. Бажано попередньо перевірити, чи витримує виготовлена ​​конструкція вага в межах 150 кг — найчастіше цієї величини буває досить.

Щоб гойдалки прослужили довго, необхідно їх покрити антикорозійним складом. А також пофарбувати — це не тільки зробить їх менш сприйнятливими до вологи, але також створить презентабельний вигляд.

В останню чергу слід закріпити саме сидіння гойдалок — робиться це за допомогою заздалегідь припасених карабінів.

Після виконання всіх перерахованих вище операцій і висихання фарби можна почати використовувати гойдалки за призначенням.

Як зробити гойдалки для дітей своїми руками (відео)