Як зберігати цибулини тюльпанів, як вибрати місце, відео

Порадьте, як зберігати цибулини тюльпанів. Навесні придбала шикарний сорт з махровими суцвіттями, продавець відразу сказала, що його потрібно викопувати. Живу в приватному будинку, є підвал, в ньому сухо і прохолодно. Чи можна тримати цибулини там?

як зберігати цибулини тюльпанів
Тюльпани — незмінні мешканці приватних ділянок і міських клумб. Розквітають вони рано, особливого догляду не потребують, зате завдяки селекції мають багато форм і забарвлень. У більшості випадків тюльпани надані самі собі. Посадивши цибулини, дачники тут же забувають про них, закрутившись в городніх клопотах. Полив та прибирання зів’ялого листя — ось, мабуть, і всі процедури догляду. Однак щоб зберегти розміри бутонів цибулини рекомендують викопувати на літо. Крім того, така процедура допоможе уникнути загущення посадок і вбереже квіти від шкідників. Назад в грунт їх повертають восени або ж навесні. Як зберігати цибулини тюльпанів до їх висадки — про це сьогодні і поговоримо.

Коли викопувати цибулини?

коли викопувати
До викопування цибулин можна приступати по закінченню цвітіння, але не відразу. Спочатку потрібно дочекатися, коли поживні речовини з надземної частини перейдуть до коріння.

Коли листя пожовтіє і знітиться — прийшла пора копати (зазвичай це відбувається на початку літа).

Як підготувати цибулини до зберігання?

просушка
Викопані цибулини слід підготувати, а саме:

1. Звільнити їх від землі.
  2. Витримати протягом 30 хвилин в слабкому розчині марганцівки. Це допоможе вберегти тюльпани від грибків.
  3. Добре просушити, розклавши в один шар під навісом і залишивши їх у такому вигляді на тиждень.

Просушені цибулини треба перебрати. Видалити стару луску, вибрати корінці і залишки листя. Цілі гнізда розділити на окремі цибулини і від’єднати діток.

Як зберігати цибулини тюльпанів

цибулини в тирсі
Оптимальним варіантом для зберігання є дерев’яні або пластмасові ящики. Паперові та картонні коробки краще не використовувати. У них посадковий матеріал може підгнивати, а самі ємності — розмокнути.

Ящики повинні бути без кришки. «Закупорює» тюльпани не потрібно, оскільки вони в процесі зберігання виділяють етилен. Для дорослих бульб він нешкідливий, але ось для діток небажаний.

У ящики цибулини розкладають в один шар. Якщо тюльпанів багато, а місця — мало, можна викласти їх пошарово, пересипавши тирсою або загорнувши в газету.

Де зберігати цибулини

Щоб тюльпани не проросли завчасно, слід вибрати їм відповідне місце для зберігання. Особливо важливо це в тому випадку, якщо планується зберігати їх аж до весни. У приміщенні, де буде стояти скринька з цибулинами, має бути темно, прохолодно і щодо сухо. У квартирі для цих цілей можна використовувати холодильник, комору, провітрюваних кімнату. Власники приватних будинків мають можливість спустити їх в льох (при його наявності).