Як застосовувати вермикуліт для рослин, хімічний склад, відео

як застосовувати вермикуліт для рослин

Кожен фермер повинен знати, як застосовувати вермикуліт для рослин. Вермикуліт являє собою природний мінерал, який відноситься до гідрослюдним групам. Всіма своїми унікальними якостями мінерал зобов’язаний особливої ​​термічній обробці.
гідрослюдний матеріал
Дана речовина відрізняється здатністю швидко поглинати воду. До того ж, спучений вермикуліт для рослин стає потужним поштовхом у розвитку, так як в його складі знаходиться безліч хімічних компонентів, які працюють як біостимулятори.

Хімічний склад і властивості

вермикуліт для рослин
У хімічний склад вермикуліту входять корисні для квітів мікроелементи: Ca, Mg, K, Fe, Al, Si, Mn. Вермикуліт має властивість утримування поживних речовин, якими удобрюються грунт. А потім поступово ці добрива повертаються рослинам.

Мінерал не гниє і не розкладається при впливі живих організмів.

Володіє властивостями теплоізоляції, а також сприяє поглинанню вологи в величезних кількостях: 200 г вермикуліту здатні увібрати близько 800 г рідини. Вермикуліт НЕ вразливий до всіляких кислот і лугів, це екологічно нешкідливий мінерал.

Вермикуліт спучений, або інакше кажучи, агровермікуліт для рослин має пористу структуру. Це практично невагомий і розсипчастий мінерал з лусочками нетипової форми. Агровермікуліт застосовують для миттєвого поглинання всієї вологи і отриманих добрив. У міру потреби мінерал повертає поживні компоненти, створюючи благополучні умови для харчування коренів рослин.

застосування вермикуліту

укорінення живця в вермикуліті
Вермикуліт використовують для домашніх рослин, для добрива дачної ділянки, вирощування врожаю і пророщування насіння, тобто повсюдно.

Для кімнатних рослин

вермикуліт для кімнатних рослин
До складу вермикуліту входить чверть таблиці Менделєєва, що робить його незамінним добривом. Для домашніх рослин найкраще підійде вермикуліт в середніх гранулах, оранжевого або рожевого відтінку. Світлий не підійде, тому що має в своєму складі надмірна кількість Ca і недолік Mg. У вермикуліті особливо потребують сукуленти, вони не люблять надмірну вологу і байдужі до засоленої грунті. Для сукулентів бажано вибирати дренаж розміром 2 см, і насипати його на 1/3 висоти ємності, в якій посаджений квітка.

Достоїнства і недоліки

укорінення живців в вермикуліті

Для початку почнемо з недоліків:

1. Вермикуліт дрібних фракцій вкрай сильно пилить, часто трапляється, що він потрапляє в очі, ніс і рот. Тому під час роботи з ним надягають спеціальну захисну маску, яка вбереже органи зору та дихання.
  2. Добриво не легкодоступний. Знайти його можна далеко не в кожному спеціалізованому магазині.
  3. Пару відтінків мінералу, а саме сірий і жовтий ускладнюють виявлення шкідників, таких як кореневої червець, личинки грибного комара і т.д.
  4. В рослинництві повільно віддає вологу, тому завжди використовують в комбінації з перлітом, який прискорює процес віддачі вологи.
  5. Добриво з обережністю використовують в чистому вигляді і при поливі жорсткою водою, так як нейтральна хімічна реакція мінералу може різко стати бурхливої ​​лужною реакцією. Наслідком стане блокування доступності поживних речовин.
  6. При поливі жорсткою водою є ймовірність того що грунт може закіслі, а це негативно позначається на зростанні і розвитку рослини. Щоб цього уникнути, воду кип’ятять і відстоюють перед поливом.

А тепер перейдемо до достоїнств:

1. Істотно покращує якість грунту.
  2. Добриво зберігає водний баланс в грунті і знижує рівень її кислотності.
  3. Знижується засолення грунту.
  4. Служить хорошим захистом від різких перепадів температури.
  5. Згодом не розкладається і не гниє.
  6. Знижує шанс захворюванням грибком і кореневою гниллю.
  7. Підвищує врожайність.
  8. Сприятливо позначається на гідропоніці.
  9. Істотно збільшує термін зберігання фруктів та овочів.
  10. Виводить з грунту шкідливі хімікати і важкі метали, що підвищує якість продукції.

Як і для чого застосовувати вермикуліт — відео