Як виростити соняшник, де і як садити, як доглядати, відео

Розкажіть, як виростити соняшник? Дуже люблю ввечері перед телевізором клацати смажене насіння. Днями прикинула, скільки пачок за рік купую, і вирішила, що дешевше буде посадити. Тим більше що в кінці ділянки є широка смуга — овочів садимо мало, а город великий. Під зиму ми її зори, а навесні хочу спробувати посіяти соняшник. Коли можна його садити і як доглядати?

як виростити соняшник
Соняшники на приватних ділянках можна зустріти не завжди, хіба що декоративні сорти або так, кілька капелюшків, щоб отримати смачне насіння. У великих же масштабах його садять зазвичай для промислового використання. Росле рослина і місця вимагає багато, що для невеликих дач проблематично. Однак якщо розміри вашого городу дозволяють виділити кілька смуг, посадіть там соняшники. Це невибаглива рослина забезпечить вас запасом насіння і заощадить на їх покупку. Крім того, прикрасить дачу своїми великими капелюхами у вигляді сонця. Нічого особливо складно в тому, як виростити соняшник, немає. Відведіть йому сонячне місце, вчасно поливайте і підгодовуйте — ось, мабуть, і всі секрети хорошого врожаю.

Де посадити?

соняшник
Соняшник недарма називають «сонячним квіткою» — для нарощування потужної надземної частини і великих капелюшків йому потрібно багато світла. Тому і місце для посадок має добре висвітлюватися сонцем. Бажано, щоб там не гуляв вітер, який може зламати стебла.

До грунту соняшник не надто вимогливий і зможе вижити майже всюди. Якщо ж важлива не краса капелюшків, а їх вміст, забезпечте рослині поживний грунт з нейтральною або слабкою кислотністю. При необхідності під осінню перекопування внесіть фосфорно-калійні добрива, якщо грунт бідний. А ось на пісковиках або в перезволожений кислому ґрунті соняшник урожай не порадує і може хворіти.

Кращі попередники соняшнику — кукурудза, хрестоцвіті і зернові культури. Не можна садити після буряка (цукрової) і помідор, а сам соняшник на ту саму ділянку можна повернути тільки через 7 років. Він вибирає з грунту багато поживних речовин, так що більшість городніх культур після соняшника погано ростуть. Заповнити баланс можна, посадивши там на наступний рік бобові.

Коли і як садити?

посадка соняшнику
Соняшник любить світло, але поворотні заморозки йому не страшні. Однак це не означає, що насіння потрібно кидати в холодну землю. Зачекайте, поки вона трохи прогріється (до 8 ° С тепла). До посадці можна приступати з кінця квітня.

Як виростити соняшник: особливості догляду за культурою

грядка соняшнику
У теплій грунті сходять насіння досить швидко і вже через 1,5 тижні здадуться перші паростки. Тепер забезпечте соняшнику оптимальні умови, а саме:

1. Регулярно прополювати, не допускаючи заростання бур’янами, які будуть тягнути вологу.
  2. Своєчасно поливайте, особливо з початком цвітіння і зав’язування капелюшків. Соняшнику потрібно досить води, щоб живити потужний кореневище і стебло.
  3. Як мінімум тричі підживити посадки. Молоді рослини з парою справжніх листків — суперфосфатом або азофоска і сечовиною. На фазі зав’язування капелюшків і повторно при їх дозріванні — настоєм коров’яку з додаванням сульфату калію.

соняшник дозрів
Коли в кінці літа у соняшнику пожовтіє нижнє листя, а капелюшки схиляться під власною вагою — приступайте до збирання врожаю. Щоб насіння не висипалися, краще зрізати головки трохи недозрілі. За пару тижнів в сухому місці вони «дійдуть» і можна буде вилущити вміст. Насіння провеівают і зберігають в закритих ємностях.

Відео про вирощування соняшнику