Як виростити кедр з горішка в домашніх умовах

Здрастуй, читач!

Відкриваю цією статтею нову рубрику — дерева. Хочу розповісти як виростити кедр (офіційно — кедрова сосна) самому з горішка. кедр — незвичайне дерево, в ньому цілюще все — і кора, і голочки, і деревина, і, звичайно, плоди — кедрові шишки.

Тому всім рекомендую виростити кедр в своєму саду.

Розповім детальніше про всі. Але спочатку потрібно підготувати горішки до посадки — розбудити паростки. Називається це страшним словом -стратіфікація.

1. Можна горішки в мокрій ганчірку покласти на кілька місяців в холодильник.
  2. Краще провести природну стратифікацію — посіяти восени горішки в землю.
  3. Можна закопати цілу шишку з горішками в землю (головне не забути де!).
  4. Якщо восени не встигли, а холодильник не схвалюємо, тоді взимку насипаємо горішки в носок і змочуємо. Потім вибираємо хороший замет з північного боку і ховаємо туди цей носок. Cнег там залишиться довго, і горішки добре підготуються до весни.

готуємо грунт

Тепер готуємо землю до посадки. Кедри ростуть де? У тайзі. Земля там — перепрілий хвоя і листя. Тому в землю, де будуть рости наші кедрик, обов’язково додаємо землю з хвойного лісу (з-під сосен, ялин, кедрів), інакше вони можуть просто не зійти.

посадка

Посадка кедра з горішка

Горішки готові, землю приготували — можна приступати нарешті до посадки. Я пробувала всі способи посадки, розповім про всі докладно.

Садимо восени в землю

Найпростіший спосіб — 2 в 1 — це посадити восени в землю. Не даремно він «2 в 1» називається — і стратифікацію проходимо, і горішки вже на місці (чекаємо сходів!) Сходи з’являться десь на початку червня. Стежимо як за звичайною грядкою: прополка, полив, розпушування. Щоб зменшити всі ці процедури мульчіруем маленькі кедри.

Звичайно, зійдуть не всі горішки, частина загине, інші можуть зійти ще через рік, майте на увазі. З тих що зійшли, не всі стануть деревами — потрібно ще пережити літо і зиму. Висновок: садимо побільше горішків!

посадка навесні

Садимо навесні в квітні-травні після стратифікації. Вибираємо красиві, здорові, вже є і проклюнулися горішки. Зіпсовані прибираємо (чорні, запліснявілі). Сходи очікуємо в червні-липні. В цьому році я посадила таким способом півсклянки горішків — жоден з них не зійшов!

Чому ж?
Стратифікацію вони пройшли добре — 3 місяці в заметі сиділи і при посадці вже проклюнулися були горішки. Все літо у нас йшов дощ, і було холодно — боюся, вони загнили. І землю в городі я їм не приготувала (сама влітку дізналася про хвою!), Садила в суглинок — ось результат — паростки не змогли пробитися крізь важку, прибиту дощем землю.
Звичайно, я могла б розписати, як добре у мене все зійшло і росте не по днях, а по годинах. І скоро з кедрів шишки збирати буду відрами. Але я хочу, щоб ви не повторювали моїх помилок, а зробили краще і правильніше. Щоб ваші кедрик обов’язково зійшли.

У стаканчики

Добралися до третього способу — садимо в стаканчики. Тут все просто підберіть квітковий горщик приблизно на 1-1,5 літра, приготуйте землю і посадіть горішок на глибину 3-5 см. Регулярно поливайте, але не залийте. Мій досвід вирощування кедра будинку теж виявився невдалим. Кедрик зійшов, але потім зів’яв — боюся я його залила. Більше будинку я садити не пробувала, сію відразу в город на грядку. Але це хороший спосіб для тих, хто живе в квартирі. Не у всіх адже город під рукою. Чого всім бажаю!

Догляд за молодими кедрами

Думаю, з посадкою розібралися. Важливо зберегти сходи після появи! Якщо ви посіяли горішки на сонячне місце, то пересадите кедрик в тінь або вкривайте від прямого сонця. Звичайно, краще відразу вибрати відповідне місце, але просто знайте, що поки вони маленькі пересадку переносять нормально.

У суху погоду обов’язково поливайте. Уявіть самі, як вони ростуть в Сибірської тайзі. Велика вологість + тінь. Поки паростки маленькі на зиму вкривайте їх листям.

Кедри ростуть дуже повільно. Рости вони будуть продовжувати до 80 років. Ну а перші шишки, можливо, спробують ваші діти. Хоча читала, що виростали і в 25 років перші шишки, але офіційно через 35-50 років. Але все-одно кедр на ділянці обов’язково потрібно посадити. Чудово, якщо з народження ви будете пестити і леліяти його. Він відповість вам на турботу. Повірте!

Бажаю вдалих сходів)

Корисні відео про вирощування кедра з горішка

Якщо ви любите вирощувати з кісточок і горішків рослини, то рекомендую почитати:

• Як виростити ліщину з горішка
  • Як виростити дуб з жолудя
  • Як посадити мандарин з кісточки
  • Як виростити манго будинку з насіння

З повагою, Софія Гусєва.