Як виростити фіалку в домашніх умовах з фото і відео

Доброго дня всім читачам!

Якщо вам цікаво, як виростити фіалку будинку, то сьогоднішня стаття вам в помощь!

Мініатюрні і милі фіалки або сенполії на підвіконні будинку виглядають дуже красиво і додають затишку, але не всі господині справляються з доглядом за цим прекрасним рослиною. Але ж якщо дотримуватися деяких правил, то можна вирішити найскладніші проблеми посадки, догляду та виростити з однієї фіалки сотню.

Дивно, але з одного листочка можна виростити цілу рослину.

Як правильно вибрати і відокремити листочок для посадки?

Щоб добитися хорошого результату, потрібно зробити все правильно.

Правильно обраний листочок — це запорука успішного вкорінення. Не можна брати м’які, з плямами, пошкоджені. Молоді листочки з середини квітки теж не потрібно брати — вони ще маленькі, недостиглі, у них не вистачить поживних речовин для утворення діток. листочок фіалки

Листочок від фіалки потрібно зрізати гострим лезом або скальпелем під самий корінь. Потім зайвий стеблинка від листочка зрізати під кутом 45 °, залишаючи близько 5 см.

Можна акуратно відламати листочок під корінь, а потім зробити косий зріз лезом.

Маленький держак залишати не слід, так як потім буде дуже важко стежити, щоб держак був у воді, а листок залишався над водою. І якщо відразу в землю садити, важко підтримувати вологість.

Перед посадкою в грунт потрібно підсушити держак півгодини.

Далі, потрібно підготувати грунт для посадки або поставити листочок в воду.

Інша корисна стаття: «Мошки в квіткових горщиках, що робити?»

Укорінення в воді

Цей спосіб зручний тим, що ми бачимо, як відбувається утворення коренів і можемо цей процес контролювати.

Беремо будь-яку невелику ємність, зручні бульбашки з-під ліків. У них держак НЕ буде впиратися в дно, а листочок залишиться сухим. Можна взяти невеликі стаканчики від йогурту, сметани. Або будь-яку скляний посуд.

Воду беремо кип’ячену або очищену.

Тепер ставимо листочок в воду, але потрібно щоб лист не торкався води. Тепер одягаємо пакетик на стаканчик з листом. Ставимо в тепле, світле місце. Воду міняти не потрібно, тільки доливаємо, коли буде випаровуватися.

Приблизно через 2 тижні з’являться перші корінці. Чекаємо, коли вони виростуть до 1 см і пересаджуємо листочки в землю, як описано далі. Потім знову прибираємо в пакетик. Фіалка з корінцями

підготовка ґрунту

Грунт для кімнатної фіалки повинна містити легкий пухкий торф з низькою кислотністю. Якщо в приміщенні сухе повітря, то в грунт додати вермикуліт — мінерал, який розпушує землю, підвищує її водо- і повітропроникність. Або можна додати перліт — мінерал, який підвищує пористість грунту і перешкоджає утворенню грудочок.

Грунт для домашніх фіалок можна купити в магазині, а можна використовувати звичайну землю, набравши її де-небудь в садку біля будинку, на дачі або в лісі. Найкращий грунт для фіалок — з-під кущів акації та хвойних дерев.

При змішуванні землі з вермикулітом або перлітом, потрібно витримати такі пропорції: сім частин торфу змішати з однією частиною лісової землі, і додати дві частини вермикуліту або перліту. Міні-тепличка для фіалки

Після чого потрібно перевірити грунт на легкість: затиснути в долоні трохи приготовленої землі і вона повинна бути розсипчастою, пухнастою, без грудок.

Посадка листочка в грунт

Цей спосіб вважається більш успішним, ніж укорінення в воді. Лист не гниє, відразу зростає в землі.

Земля в стаканчику поливається не надто рясно і на один сантиметр заглиблюють листочок фіалки в грунт, трохи притискаємо землю.

Щоб краще розвивалася коренева система, потрібно створити для фіалки теплицю: поставити стаканчик в целофановий пакетик і зав’язати його. Потім потрібно спостерігати за ростом рослини, якщо в пакетику створиться конденсат, то його потрібно розв’язати, дати провітритися і підсохнути, а потім знову зав’язати. Якщо конденсат в пакеті не збирається, то раз в 3-4 дня його потрібно все-одно провітрювати, І раз на тиждень поливати рослину. Фіалка в домашніх умовах

полив

Фіалку потрібно поливати тоді, коли верхній шар ґрунту сіріє. І поливати можна як зверху саму землю, так і наливати воду в піддон. Намагатися не потрапляти на листочок. Краще такий горщик поставити в той куточок підвіконня, де немає протягів і прямих сонячних променів. Поливаємо потроху.

Приблизно через 2-3 тижні рослина дасть коріння, а поки листочок буде рости в теплиці. Коли коріння розростуться, то через стаканчик це буде видно.

Приблизно через місяць почнуть з’являтися «дітки», тоді можна виймати горщик з пакетика.

Пересадка «діток»

Потім можна розділити «діток» від материнського листа і розсадити по одній в окремі горщики. Якщо цього не зробити, то фіалка НЕ ​​буде пишніше, листя будуть один одному заважати, переплітатися, розетки будуть рости в різні боки. Як виростити фіалку в домашніх умовах з фото і відео

догляд

Коли рослина «дорослішає», його потрібно пересадити в більший горщик, і тут потрібно дотримуватися ще одного правила: горщик повинен бути пластиковим. Кераміка не підходить фіалку з тієї причини, що взимку в такому горщику коріння холодно, а влітку спекотно.

Розмір горщика теж повинен бути відповідним. Коли «дітки» ще маленькі, то пересаджувати їх потрібно в горщик діаметром до 7 см, а потім у міру зростання горщик потрібно брати на сантиметр більше. Максимальний розмір горщика для фіалки повинен бути дев’ять-десять сантиметрів — цього цілком достатньо. Маленький горщик стимулює зростання і цвітіння рослини.

На дно горщика потрібно насипати вермикуліт як дренаж. Потім насипається грунт і сідає рослина, поливається.

Фіалки удобрюються через два місяці після пересадки. А потім періодичність добрива рослини становить два рази на місяць.

Якщо дотримуватися всі перераховані правила, то з одного паростка можна виростити безліч прекрасних фіалок.

Відео про вирощування фіалки

З повагою, Софія Гусєва.

Інші статті:

• Білий гриб — фото, опис
  • Посів гірчиці для удобрення грунту
  • Хвороби полуниці з фото і описом