Як вирівняти газон який росте купинами відео

Доброго дня! Змушений звернутися до вас за порадою. Кілька років тому влаштував в заміському будинку газон. Позбувся бур’янів, привів газон в хороший стан. Але в цьому році помітив, що газон став не надто рівним — з’явилося кілька купин. Тому хотів би дізнатися, як вирівняти газон який росте купинами і взагалі — чи потрібно це?

Безумовно, в такій ситуації вирівнювання газону є першочерговим завданням. Деякі люди не замислюються про це, сіючи насіння газонної трави на розпушений землю і сподіваючись, що трава все приховає. Насправді однотипна, рівна трава тільки зробить будь-які нерівності рельєфу ще більш помітними.

нерівний газон
Більш того, при підстригання газону можуть виникнути різні проблеми. До того ж, значні перепади можуть привести появи плішшю і навіть часткової загибелі трави. Тому питання як вирівняти газон який росте купинами саме на часі і потребує серйозного вивчення.

Правильна підготовка ділянки перед засіванням

Звичайно, найпростіший спосіб уникнути проблем з нерівностями на газоні — правильно підготувати ділянку, перш ніж засівати його або ж вистилали рулонами готового газону.

Для цього всю ділянку потрібно якісно перекопати — на глибину багнета лопати як мінімум. Після цього, за допомогою граблів, необхідно вирівняти всю перекопаний площа. Це дозволить позбутися від будь-яких дефектів — як ямок, так і купин. Наступним кроком потрібно утрамбувати ділянку. На невеликих газонах можна просто кілька разів пройтися по землі у взутті з твердою підошвою. Якщо ж ділянка має площу в кілька десятків квадратних метрів, варто скористатися ручним катком.

Це дійсно важливий крок, яким часто нехтують деякі любителі. Газон, всупереч їх думку, не сховає дефекти, а зробить їх ще більш помітними. Купини будуть випирати, а при стрижці стануть абсолютно голими, що обов’язково кинеться в очі. Ямки можуть доставити ще більше проблем, особливо в дощовий рік. Вода накопичується в поглибленнях і довго не йде. Часто це є причиною гниття коренів. Через лічені тижні на газоні з’являться плями жовтої трави, а пізніше і лисини — трава в цих місцях просто загине.

Лисини на газоні
Усуваємо дефекти на готовому газоні

На жаль, не завжди навіть ідеально підготовлена ​​поверхню гарантує високу якість газону і відсутність нерівностей. Сезонні перепади грунтових вод нерідко призводять до того, що газон, який був рівним восени, навесні обзаводиться ямками або купиною. Залишати це без уваги не можна! Вище вже описано, до чого це може привести. Нарешті, це просто абсолютно не естетично. А адже газон — особа власника.

Якщо недавно пройшов дощ, слід трохи зачекати — земля повинна підсохнути, інакше при ходьбі по газону з’являться нові пошкодження. Озбройтеся канцелярським ножем, садовим совком, а при необхідності — відром піску. Заздалегідь позначте всі місця, які потрібно вирівняти — це заощадить час згодом. Акуратно подрежьте ножем газон там, де будете його вирівнювати. Приберіть вирізані шматки, намагаючись не пошкодити кореневу систему. Якщо маєте справу з купинами, то просто видаліть надлишок землі за допомогою совка. Якщо потрібно усунути ямку, то засипте її піском.

Вирівнюємо газон вручну
Коли дефект усунуто, укладіть вирізаний шматок газону на місце і рясно полийте водою. Можна перед цим внести трохи добрив, що містять фосфор — це зміцнить коріння і прискорить їх відновлення.

Якщо ви хочете більше дізнатися про вирівнювання ділянки під газон, перегляньте відео