Як вигодувати кроленят без кролиці з перших днів життя, чим годувати в 20 днів, 1 місяць, відео

Кроленя на штучному вигодовуванні
Розвідників кроликів цікавить питання: «Як вигодувати кроленят без кролиці?». Адже при розведенні потомства вони часто стикаються з тим, що самка з яких-небудь причин або відмовляється від приплоду або не може надати йому повноцінне харчування. Самостійно вигодувати кроленят без кролиці, в цьому випадку досить непросте завдання.

Малюки без материнського молока з перших днів життя приречені. Але не варто впадати у відчай, правильний догляд і штучне харчування допоможе поставити їх на ноги. В результаті зміцнілі, здорові кроленята дадуть вам своєю вдячністю — прекрасним зовнішнім виглядом.

Читайте також статтю: чим годувати кролів?

Кроленята: догляд в перші дні життя

Кролиця кинула новонароджених кроленят
Малюки народжуються абсолютно голими і сліпими, невеликий пушок починає покривати тіло тільки через 5 днів, очі відкриваються лише на 10 день життя. Вага новонароджених звірят становить всього 90 грам, але через тиждень при правильному догляді та годуванні вони починають збільшуватися в розмірах і набирати вагу. Тому відмова матері від приплоду може привести до непоправних наслідків — загибелі потомства.

Чим годувати кроленят в цьому випадку для їх повноцінного і своєчасного розвитку? Одна особина в залежності від віку випиває в добу 5-10 мл суміші. Через час порцію збільшують до 20 мл. Новонароджених необхідно годувати до 4-х разів на добу, так як навички прийняття їжі у них ще відсутні.

Штучне вигодовування кроленят: чим замінити молоко самки?

Штучне вигодовування допоможе виростити кроленят
Якщо новонароджені малюки не мають можливості отримувати материнське молоко, тоді можна спробувати кілька інших варіантів:

1. Козяче натуральне свіже молоко, за складом схоже з кролячим, але трошки поступається йому за жирністю.
  2. Штучні суміші для вигодовування тварин, містять всі необхідні поживні елементи і вітаміни.
  3. Можна скористатися і сумішшю для немовлят, представленої в широкому асортименті в мережі аптек.

годування крольчонка

Турбота про малюків після їх народження

Для подачі живлення прекрасно підійде шприц або піпетка. Провідні кролівники рекомендують вигодовувати кролів 20-ти грама шприцом, обладнаним на кінці гумовим наконечником від піпетки з невеликими дірочками. Догляд за кроленятами в перші дні життя повинен бути постійним. Краще, якщо осиротілі діти будуть перебувати в теплому затишному приміщенні.

Кроленя активно смокче молоко
При годуванні крольчонка обережно беруть на руки і, помістивши в рот шприц, повільно вводять суміш або молоко, попередньо підігріту до 37 градусів, так щоб він не захлинувся. Нічого не станеться, якщо з першої спроби вийде все не так, як цього б вам хотілося.

Дитинчата спочатку звикають отримувати харчування настільки незвичайним способом. Не варто давати за один раз більше 1 мл харчування, животик новонародженого переповнюватися не повинен. При невдалій спробі повторіть все спочатку, і незабаром молоді особини навчаться правильно харчуватися. І питання: «Як вигодовувати кроленят без кролиці?», Вас цікавити більше не буде.

Чим годують кроленят і періодичність годування в залежності від віку

Кроленята їдять траву
У міру дорослішання особини кількість прикормки і її обсяги змінюються:

1. У перші 7 днів життя — 2 мл на годування. Давати рекомендовану дозу варто кілька разів на день. Якщо вихованець з’їдає набагато менше, то необхідну кількість молока слід згодувати за 3-4 рази.
  2. У віці 7-14 днів: по 5-7 мл кілька разів на добу. Перед годуванням і після робиться легкий масаж животика, для кращого засвоєння їжі.
  3. На 2-3 тижні життя по 7-13 мл суміші 2 рази в день. Але тепер можна вводити поступово тверду їжу — сіно у вигляді гранул і підпоювати простою водою.
  4. Крольчатам 20 днів, чим годувати тепер? Все тим же молоком, але збільшивши порцію вже до 13-15 мл.
  5. У 6 тижнів особина відучують від соски. Тварина починає поступово переходити до повноцінного раціону харчування. У цей час слід стежити за тим, як вихованець сприймає ту чи іншу пишу, при цьому, не забуваючи про його травленні.

Чим годувати кроленят в місяць?

Вихованець підріс, зміцнів і набрався сил, ось тепер відмовляємося від молока або суміші і переходимо до твердої повноцінної їжі — гранули, зелені прикормки, вівсянка у вигляді пластівців, сіно, яке повинно бути завжди сухим і свіжим, без гриба, такого як цвіль і гнилі . Малюк повинен завжди мати доступ до чистої води.

Як вигодовувати кроленят без кролиці? Набратися терпіння, так як догляд за малюками вимагає багато часу і знань.

Як правильно годувати кроленят — відео

Частина 1

Частина 2