Як вибрати мотоблок, уточнюємо подробиці покупки, відео

Підкажіть, як вибрати мотоблок? Купили невеликий дачну ділянку, але є невелика проблема. Город знаходиться між сусідніми дачами, огородженими високим парканом. Виходить, що велика техніка (наприклад, трактор), заїхати туди не може, навіть з нашого боку. Було вирішено, що обробляти город будемо самі за допомогою мотоблока. Але, як і у більшості міських жителів, уявлення про цю машину маємо загальне.

як вибрати мотоблок
Мотоблок для городника — перший помічник. Він і землю обробить, і картопля посадить і викопає, і газон засіє. Звичайно, все це не самостійно, а під чуйним керівництвом господаря. Крім того, впоратися з усіма завданнями можуть не всі моделі. Але найчастіше це і не потрібно, адже головне завдання цієї машини — підготувати грядки до посадки. Однак і в цьому питанні варто враховувати різні нюанси і важливо знати, як вибрати мотоблок, щоб він служив довго і якісно.

Вибираємо тип механізму: дизель або бензин?

мотоблоки
Залежно від поставлених завдань і потужності розрізняють два види мотоблоків:

1. Дизельні. Головною перевагою такої техніки є низька вартість палива. Ще вона досить потужна і стійка, щоб обробляти великі ділянки. Єдине, що може відлякати покупців — досить висока ціна самого мотоблока.
  2. Бензинові. Більш доступний в ціновому питанні агрегат, якщо не брати до уваги, що бензин коштує дорожче. Зате мотоблок також досить потужний, мало важить і тихіше працює.

Як вибрати мотоблок: уточнюємо деталі

універсальний мотоблок
Крім виду палива, варто заздалегідь з’ясувати і такі питання:

1. Вага апарату. Це залежить від того, який грунт буде обробляти мотоблок. Для важких цілинних ділянок краще придбати мотоблоки-важковаговики. Зручні, але легкі, апарати, утримати буде важко. А ось для городу, активно використовується і щорічно оброблюваного раніше, вони як раз підійдуть. Важкі мотоблоки в легкій грунті будуть постійно потопати.
  2. Можливість під’єднання додаткового обладнання. Її мають універсальні мотоблоки. У цих машинок є вал відбору потужності. Він значно розширює їх функціональність завдяки можливості використовувати додаткове, навісне обладнання. Це можуть бути сівачі, подрібнювачі, причепи, полівателі та інші пристрої.
  3. Редуктор. Оптимальний варіант — модель з розбірним редуктором. У разі поломки завжди можна буде замінити необхідну деталь. Якщо ж редуктор буде цілісний, доведеться купувати новий мотоблок.

Важливе значення для дачників має ще наявність заднього ходу, що спрощує процес обробки ділянки. Також буде зручніше, якщо висоту ручок можна регулювати, а в комплекті йтимуть транспортувальні колеса.

Поради щодо вибору мотоблока — відео