Як вибрати культиватор недорогий і надійний для дачі, відео

культиватор в жіночих руках
Культиватор означає інструмент для окультурення ґрунту, до цього поняття можна віднести все копачі і розпушувачі. Як вибрати культиватор залежить від фронту роботи і переваги господарів займатися фізичною працею, використовувати техніку з електричним або бензиновим мотором. Чим складніше і функціональніша техніка, тим вона дорожча.

Технічні характеристики пропонованого обладнання

модель культиватора
Ми не будемо говорити про ручних інструментах, вони всім відомі, коштують недорого, є в сараї у кожного дачника. Оцінимо моделі, що полегшують фізичну працю. Припустимо, доглядати доведеться за садом і городом на ділянці 6-12 соток. Робочі руки в основному жіночі або людей похилого віку. Як вибрати недорогий і надійний культиватор для слабких рук.

Якщо ви купуєте мотокультиватор, а вам пропонують його в комплекті з навісними знаряддями, відмовляйтеся. Не факт, що всі навіси вам будуть потрібні, а їх вартість включена в загальну ціну.

А ось купити мастило, рекомендовану в інструкції і ремінь, якщо він є в комплектації, потрібно.

У спеціалізованих магазинах і на ринках представлені:

1. Легкі культиватори характеризуються малою вагою, невеликим захопленням і глибиною розпушування максимум 20 см. В основному маленькі верткі помічники незамінні для підготовки ґрунту в теплиці, на клумбах і грядках. Зараз модно вести город по Мітлайдера, з шириною грядок 45 см і метровими міжряддями. Найзручніший інструмент для цієї технології — легкий культиватор. Привід може бути електричним або використовувати бензинові двотактні моделі.
  2. Малі культиватори вже можуть обробити 6-10 соток. Вони орють глибше, і захоплення у них до 40 см за один прохід. Є електричні моделі, вони легше і дешевше бензинових. Мережевим приладів потрібен подовжувач і стабільну напругу, що на дачах буває не завжди. При найменшій вогкості з електричним культиватором працювати не можна, небезпечно. Вага цих моделей до 15 кг.
  3. Середні моделі культиваторів вже не під силу жіночим рукам. Агрегати можуть працювати на великих городах, ефективно і глибоко розпушують ґрунт. З ними можна використовувати інші інструменти. Важать вироби 15-48 кг, потужність 2,5-5,0 л. с., словом, серйозна техніка для чоловічих рук.

Вибір моделі за технічними характеристиками

робота на ділянці
Все культиватори мають одну структуру — силовий агрегат, трансмісія, робочий механізм, ручка управління.

Найлегші механізми працюють на культурному ґрунті, швидше за іграшка в жіночих руках. Моделі вважаються одноразовими, неремонтоздатність. Тому, який культиватор вибрати залежить від складання всіх за і проти.

Бензиновий або електричний привід культиватора вибрати, як визначитися?

Мережевий інструмент завжди легше і дешевше своїх бензинових братів.

Потужних моделей не буває. Підняти землю на глибину до 25 см з невеликим захопленням таким приладом зручніше. Працюють мережеві машини тихо і без вихлопу, не доставляючи оточуючим занепокоєння. Для дачі такої культиватор хороший, але:

• не можна працювати в сиру погоду;
  • необхідно постійно стежити за перебуванням шнура;
  • необхідно використовувати спеціальний подовжувач з надійним роз’ємом.

бензиновий культиватор
Як вибрати культиватор бензиновий, на 2 або 4 тактном зупинитися? Двотактний двигун працює на суміші бензину і спеціального масла. Він дуже галасливий і споживає на 30% більше пального, ніж 4 тактний. Зате він легше і набагато могутніше, якщо габарити однакові. Моторесурс у двотактники менше, все-таки працює він інтенсивніше. Ремонтувати двотактний двигун внутрішнього згоряння немає сенсу, дешевше новий купити.

Чотиритактний мотор — класика. Встановлюють такі двигуни на всі сучасні моделі, але коштують вони дорожче. Мотори мають великий ресурс, майже не нагріваються при роботі, і згоряння палива в них повніше, викид чистіше.

Культиватори з чотиритактним двигуном завжди мають хорошу потужність і важать близько 50 кг.

Як вибрати культиватор для дачі по влаштуванню трансмісії? У це поняття входить спосіб передачі обертання валу двигуна на редуктор і тип редуктора. Редуктор призначений для зниження оборотів, що знімаються з двигуна. Наприклад, двигун розвиває 3600 об / хв, на фрезу подається в 20 разів менше.

ланцюгової редуктор
При горизонтальному розташуванні валу двигуна застосовують ланцюгової редуктор. Якщо редуктор роз’ємний, його неважко відремонтувати самостійно. Зазвичай на культиваторах малої потужності варто черв’ячний редуктор. Він компактний, встановлюють на вертикально розташований колінвал двигуна. Редуктор при роботі відчуває тертя, зазор між черв’яком і шестернею швидко збільшується, з’являється люфт. Редуктор встановлюють на культиваторах малої потужності.

шестерний редуктор
Є ще шестерні і шестерний-ланцюгові редуктори, але вони нм техніці малої потужності не застосовуються.

Перш, ніж користуватися культиватором, вивчіть інструкцію, запам’ятайте основні вимоги щодо догляду за інструментом та дотримуйтеся їх. Найдешевша модель в дбайливих руках буде служити довго.

Зчеплення призначене для передачі крутного моменту на робочий механізм. Вичавити зчеплення — почати оранку. Зчеплення на убогих моделях встановлюють автоматичне відцентрове. На культиваторах середньої потужності застосовують ремінне, з натяжним роликом.

Важливим параметром для зручної роботи на культиватор є наявність заднього ходу або реверсу. Він дозволяє не силою м’язів, заднім ходом визволити з землі закопався культиватор. На малих моделях завжди тільки одна швидкість.

Ось і все, що потрібно знати спочатку, при виборі помічника. По ходу освоєння культиватора користуйтеся інструкцією по експлуатації.

Вибираємо культиватор для дачі — відео