Як створити на піску газон з білого конюшини

Хочеться створити на ділянці зелену галявину, але піщаний ґрунт і відсутність часу для регулярного скошування робить цю задачу проблематичною. Може, варто створити на піску газон з білого конюшини? Чи зможе ця рослина сформувати гарний зелений килим в таких умовах?

Білий конюшина часто використовують для створення квітучих зелених галявин, як альтернативу традиційним злакових трав, які добре ростуть і формують гарний килим далеко не на всіх типах грунтів.

білий конюшина

Переваги білого конюшини

Клевер, безумовно, перевершує інші газонні трави, хоча і не є матеріалом для створення класичних газонів. Однак варто вивчити його позитивні якості.

невибагливість

Ця рослина добре почувається на будь-яких типах грунтів, тому створити газон з білого конюшини на піску буде нескладно. Крім того при посадках на більш щільних грунтах рекомендується перед посівом насипати кілька сантиметрів піску.

естетичність

За зовнішнім виглядом така галявина не поступається традиційному газону. Трійчастого листя виглядають ажурно і декоративно, а висока швидкість росту і велика густота стояння рослин дозволяє повністю закрити поверхню грунту. Особливо ошатно виглядає такий газон під час цвітіння, коли покривається невеликими білими квітами, що привертає бджіл і метеликів. Існують також декоративні сорти з незвичайною забарвленням листя, наприклад ‘Dragons Blood’ або ‘Purpurascens Quadrifolium’.

М’якість і стійкість до навантажень

Стійкі до витоптування газони зі злаків, як правило, занадто жорсткі, а м’які травосмеси не витримують навантаження. Газон з конюшини поєднує в собі м’якість і стійкість. За такою галявині дуже приємно пройтися босоніж, пограти з дітьми і просто повалятися, приймаючи сонячні ванни.

Невибагливість, мінімальний догляд, можливість уникнути або скоротити кількість стрижок, а аромат квітучої галявини для багатьох роблять це покриття ідеальним газоном. Він легко відновлює колишній вигляд навіть після інтенсивних дитячих ігор, що дуже важливо при створенні невеликих дитячих ігрових майданчиків в саду.

збагачення грунту

Білий конюшина хороший тим, що здатний рости на бідних піщаних грунтах. При цьому необхідність у внесенні добрив немає, т. К. Конюшина, як і всі представники сімейства Бобові здатний фіксувати атмосферний азот і переводити його в грунт доступне для інших рослин стан.

Дрібні гризуни, яких часто купують дітворі (хом’ячки, морські свинки, декоративні кролики) будуть вдячні за такий зелений куточок. Вони з задоволенням будуть ласувати соковитими смачними листям.

Особливості вирощування газону з конюшини

Насіння конюшини добре проростають тільки якщо дотримуються певні умови посіву:

1. По-перше, для проростання необхідна велика кількість вологи, тому перед або відразу після посіву необхідно полити ділянку і підтримувати його у вологому стані до появи сходів. Рівень вологості особливо важливий на піщаних ґрунтах, які легко пропускають воду і швидко висихають. Деякі фахівці навіть рекомендують спочатку накривати грунт агроволокном, щоб підтримати необхідний рівень вологості. Найкраще посів проводити перед дощем.
  2. По-друге, насіння добре проростають тільки коли грунт прогрівається до 15 ° C. При більш ранньому посіві насіння можуть пролежати в землі 3 тижні і більше в очікуванні тепла. Тому найкращим часом для посадки газону з конюшини вважають травень, коли в грунті все ще достатньо вологи, а температура досягла потрібної для швидкого проростання.
  3. По-третє, для нормального рівномірного розподілу насіння їх рекомендують змішувати з піском, т. К. Насіння досить дрібні і дотримати необхідну норму висіву і при цьому рівномірно розподілити їх по поверхні ґрунту буде складно.

Варто згадати і про недоліки білого конюшини:

1. Рослина досить агресивно і швидко займає вільні ділянки, тому його зростання доведеться постійно обмежувати.
  2. Квіти залучають бджіл і якщо на газоні грати або ходити босоніж, то висока ймовірність наступити на бджолу. Тому на таких ділянках доведеться не допускати цвітіння.
  3. Після скошування галявина з конюшини виглядає дуже непривабливо, але декоративність відновлюється через 5-7 днів.

Відео про білий конюшина