Як розсадити орхідею, опис способів і терміни процедури, відео

Допоможіть порадою, як розсадити орхідею. Моя красуня вже така стала велика, що скоро випаде з горщика. Колись мені подарували один молоденький кущик. Напевно, йому у мене сподобалося, тому що за три роки в вазоні з’явилося ціле сімейство. Бачу, що їм там тісно, ​​але чіпати боюся, а треба. Як це зробити правильно, щоб не нашкодити орхідеї?

як розсадити орхідею
Мабуть, немає квітникарів, які байдужі до орхідей. Одні їх бояться і часто «залюблівают» своєю турботою. У інших же орхідеї активно ростуть, майже цілий рік цвітуть і охоче розмножуються. Сьогодні ми хочемо детально зупинитися саме на останньому випадку. Що робити, якщо ваша красуня давно виросла зі свого вазона і обзавелася потомством? Як розсадити орхідею, зберігши нові рослини і не зашкодивши материнському?

Читайте також статтю: орхідея — догляд та розмноження в домашніх умовах після покупки!

терміни пересадки

Почнемо з того, коли краще займатися розсаджуванням. Природно, дуже вдалий час — початок весни, коли у всіх рослин активізуються ростові процеси. Не є винятком і орхідея. Весняне втручання в його існування квітка переносить легше і швидше, краще відновлюється і вкорінюється. Якщо ваша орхідея почала витісняти субстрат з горщика і обросла дітками — саме час приступити до процедури розсаджування.

Виняток становлять випадки, коли квітка хворий. Тут вже чекати не варто, а краще спробувати врятувати хоча б частину орхідеї.

Як розсадити орхідею: способи розмноження квітки

Розсаджування орхідеї відрізняється від простої пересадки тим, що дозволяє отримати замість однієї квітки кілька. Само собою зрозуміло, що орхідея повинна мати нові освіти, що було що розсаджувати, або ж мати кілька точок зростання.

Розсадити доросле орхідею можна декількома способами:

• діленням куща;
  • бульбами;
  • повітряними дітками;
  • верхівковими живцями.

Який би спосіб ви не вибрали, необхідно ретельно обробити всі зрізи, які будуть зроблені. Для цього їх треба підсушити і присипати активованим вугіллям.

Як розділити і розсадити кущ орхідеї?

поділ куща
Згодом деякі орхідеї розростаються, формуючи кілька точок зростання (цибулин). Це відмінний варіант отримати ще пару примірників квітки. Старий кущ слід вийняти з горщика і звільнити з субстрату, щоб було добре видно, скільки там рослин. Потім кожне відрізати гострим ножем і помістити в окремий посуд.

Діленням куща добре розмножувати такі орхідеї: дендробиум, онцідіум, Мільтон, цимбидиум.

Як розсадити бульби?

бульби
Орхідеям стає тісно в вазоні, коли вони формують багато бульбочек. При цьому кожна з них обростає своїми корінцями. В одному горщику такій розвиненій загальної кореневій системі ужитися непросто. Тоді кущ потрібно вилучити і відокремити потрібну кількість бульб. Варто дивитися уважно, щоб на кожній з них обов’язково були корінці, інакше бульби не виживуть.

Бульби слід стиснути в сухий субстрат. Перші два тижні після відсадження їх не поливають, а тільки рясно обприскують.

Як розсадити повітряні дітки?

повітряні дітки
Після закінчення цвітіння на втечу орхідей можуть з нирки вирости дітки — маленькі кущики. Відокремлювати і розсаджувати діток можна тільки коли вони наростять свої корені. Для стимуляції коренеутворення їх слід часто обприскувати, а харчуються дітки з материнської рослини. Коли корінці досягнуть довжини не менше 4 см, повітряну дитинку можна відрізати. Робити це потрібно з частиною стебла, на якому вона росла.

верхівкові живці
У орхідей, що відрізняються швидким ростом, часто коріння утворюються не тільки в субстраті, а й у верхній частині розетки. Таким чином, втечу можна черенковать, відокремивши від нього верхівку з молодими корінцями. Її відразу садять в свій горщик. Читайте про хвороби орхідеї!

Поливати посаджений держак можна тільки на другу добу.

Відео про те, як розсадити орхідею і відокремити дітки