Як розмножити ноліну (бокарнею) насінням і відростками, відео

Підкажіть, як розмножити ноліну? Цей чудовий квітка мені подарували колеги по роботі, і він добре прижився в моїй квартирі. Я часто буваю у відрядженнях, але моє деревце все мені прощає, навіть нерегулярний полив. Ось тільки діток не дає, а подруга давно просить поділитися таким невибагливим квіткою. Може, їх і не повинно бути, а є інший спосіб отримати нові кущики?

як розмножити ноліну
За свою оригінальну форму і невибагливий характер ноліна набуває все більше прихильників. Тож не дивно, що квітникарів цікавить питання, як розмножити ноліну. Її незвичайний стовбур, прикрашений пишною розеткою довгих вузьких листя, відразу привертає до себе увагу. Він сильно потовщений у нижній частині, а вгорі ссужается. Така структура дозволяє деревцю робити запаси вологи і не бути залежним від регулярного поливу. Звичайно, поливати його потрібно, але якщо станеться пропуск, то ноліна не образиться, і буде задовольнятися вологою, що зібралася в стовбурі. До того ж рослина добре переносить сухе повітря і адаптується до будь-кімнатній температурі. Такий невибагливий квітка — просто знахідка для кожного.

Належить ноліна до сімейства агавових і має багато народних назв. Серед них: пляшкове дерево, слоняча нога, кінський хвіст. У науці ж рослина ще відомо як бокарнея.

Як розмножити ноліну: популярні способи

молоді темно-зелені деревця
Хоча сама рослина невибаглива, але щоб розмножити його, доведеться трохи повозитися і пристойно почекати. Складність полягає в тому, що діток як таких ноліна не дає. Якщо добре доглядати і дочекатися цвітіння, можна зібрати насіння і посадити їх. Саме цей спосіб найчастіше використовується для розмноження пляшкового дерева. До речі, насіння можна і купити — вони не така вже й рідкість, особливо в інтернет-магазинах. З вегетативних методів можливе розмноження бічними відростками зі стовбура. Втім, і їх ноліна дає не часто.

Розмноження ноліни відростками — відео