Як розмножити глоксинію листом, відео

Давно мріяла про глоксинії і ось випросила у подруги два живця. Дуже хочеться використовувати їх, і боюся зробити щось неправильно — читала, що листочок погано приживається. Підкажіть, як розмножити глоксинію листом?

Глоксинія — бульбової багаторічна рослина з м’ясистим листям, покритими ворсом. Особливо красиво рослину під час цвітіння — весь кущ покривається великими суцвіттями бокаловидной форми. У домашніх умовах для розмноження глоксинії найчастіше використовують молоді листочки, наявні в достатку.

Вибір і підготовка держака

глоксиния

Розмножувати глоксинію листом краще в кінці літа — початку осені. Для цього з дорослої рослини, на якому активно формуються бутони, зрізають міцні здорові листочки. Гострим ножем або лезом підрізати черешок, залишивши тільки 2 см його довжини. Відламувати руками не можна, щоб не пошкодити м’які тканини, так як це може спровокувати загнивання листа.

Укорінення листа в воді

держак у воді

В одноразовий пластиковий стакан налити трохи кип’яченої води, попередньо охолодивши її. Вода не повинна перевищувати 1 см у висоту — цієї кількості вистачить, щоб живити листок. Обережно поставити лист. Щоб він не зігнувся і не зламався, підперти шматочком пінопласту.

Укорінення живця в грунті

Замість води стаканчик відразу наповнити живильним грунтом і висадити лист для подальшого вкорінення. Грунт слід підібрати пухкий і поживний, або купити спеціальний субстрат для глоксинії.

На дно склянки викласти дренаж, а знизу виконати отвори для відтоку зайвої води.

держак в грунті

При посадці черешок поглибити не більше ніж на 10 мм, при цьому грунт навколо нього сильно не притискати, щоб не пошкодити. Так само, як і в попередньому способі, стаканчик накрити плівкою для створення тепличних умов і періодично провітрювати.

Приблизно через місяць з’являться молоді кущики, тоді плівку можна зняти. Ще через місяць-два листової держак дасть нові дітки, а сам поступово висохне. Іноді старий лист залишається зеленим, незважаючи на наявність молодих рослин. Його можна зрізати гострим ножем — свою функцію він вже виконав і в подальшому не знадобиться.

дітки

Якщо після закінчення трьох місяців з моменту посадки листа нові дітки не з’явилися, а й сам лист не пропав, викидати його не варто. Можливо, після вкорінення у молодих бульб настав період спокою. В такому випадку полив слід обмежити і поставити склянку в темне прохолодне місце на відпочинок.

Розмноження глоксинії листом — відео