Як розмножити фікус живцюванням і відводками, відео

Підкажіть, як розмножити фікус? Сусідка давно просить у мене обмінятися квітами, та й я сама хочу завести ще одну рослину. Колись пробувала укоренити листик, але нічого не вийшло — він простояв пару тижнів і пропав. Чула, що можна зробити відведення, тільки я ніколи раніше такий метод не пробувала. Допоможіть порадою, щоб все зробити правильно і не нашкодити своєму квітці.

як розмножити фікус
Фікуси — одні з яскравих представників декоративних рослин, які часто використовують для озеленення, як офісних приміщень, так і приватних будинків. У зв’язку з тим, що вони не цвітуть, багато квітникарі задаються питанням, як розмножити фікус. За великим рахунком зробити це не важко, якщо є здоровий дорослий кущ.

Розмножуються фікуси, не залежно від їх виду, вегетативним шляхом, який включає в себе два способи, а саме:

• укорінення живців;
  • вирощування повітряних відводок.

Незалежно від того, який варіант ви будете використовувати, процедуру необхідно провести максимум на початку літа. Пізніше розмноження може не дати результату — молодий фікус просто не встигне зміцніти до зими і не перенесе зміну клімату в кімнаті.

Як черенковать фікус?

Як відомо, живцювання — це процедура, коли вкорінюються зрізані пагони рослини. У фікусів ж цей метод має деякі особливості, пов’язані з самими живцями, а конкретніше, з тим, як їх ви будете нарізати.

Як розмножити фікус повітряними відведеннями?

розмноження відводками
Деякі різновиди фікуса з віком оголюють нижню частину гілок, і листя залишаються тільки на маківці. Повернути куща колишні форми можна, зрізавши весь напівголий втечу. А щоб його не викидати, спочатку потрібно відростити повітряні коріння. Тоді і старий квітка можна буде підправити, і новий фікус отримати заодно.

Щоб зробити повітряні відведення, на гілці слід зробити насічки, а ще краще — прямо зрізати кільце кори по колу. Тоді ранка буде ширшою і не зможе зарости. Потім на зріз накласти зволожений мох сфагнум і замотати все це плівкою. Періодично потрібно відривати пакетик і обприскувати мох. Через пару місяців з розрізу з’являться корінці. Коли вони підростуть, гілку (тобто отводку) цілком можна відокремити і посадити в горщик.

В кінці хотілося б відзначити, що від вегетативного розмноження фікусів швидких результатів чекати не варто. Це вам не герань і за тиждень-другий корінці не з’являться. Зате, набравшись терпіння, замість однієї квітки у вас буде кілька, які завжди знайдеться кому подарувати.

Відео про розмноження фікуса повітряними відводами