Як розмножити алое в домашніх умовах вегетативно і насінням, відео

Підкажіть, як розмножити алое в домашніх умовах? Років зо три тому купила на ринку у бабусі лікувальний алое. Кущик за цей час добре підріс, але ось тільки нам його не вистачає. Рослина не встигає відрощувати нові листочки, як ми тут же їх використовуємо. Роблю чоловікові ліки від шлунка, тому хотілося б мати кілька екземплярів. Помітила, що біля основи куща з’явилися відростки. Можна їх відсадити?

як розмножити алое в домашніх умовах
Алое — один з тих кімнатних квіток, який приносить подвійну користь. Потужний кущ з м’ясистим товстим листям красиво виглядає, до того ж має лікувальні властивості. Тож не дивно, що питання, як розмножити алое в домашніх умовах, цікавить багатьох квітникарів. Існує кілька способів отримати нові рослини. Деякі з них вимагають від господаря часу і уваги. Інші ж абсолютно прості і гарантовано порадують позитивним результатом.

Найпростіший і швидкий спосіб — укорінення діток

розмноження дітками
У міру зростання алое він не тільки жене стебло і нарощує листя, а також дає потомство. У прикореневій зоні згодом утворюється поросль. Маленькі кущики ще не мають шипів і мають ніжними гладкими листочками. Зате у них є невелика, але власна коренева система. Якщо відокремити таку дитинку, то можна отримати вже готовий, що сформувався, алое. Він швидко приживеться в окремому горщику, там йому буде вільно і алое почне майже відразу нарощувати лиственную масу.

Живцювання алое: яку частину рослини можна використовувати?

живцювання

Живці рослини приживаються не гірше діток. Отримати посадковий матеріал можна у дорослого куща, відрізавши в нього:

• верхівку (на ній повинно бути не менше 7 аркушів);
  • так звану «гілку» — тобто, бічне відгалуження, що відходить від центрального стебла.

Незалежно від того, яка частина куща буде використана, перед посадкою треба, щоб вона наростила корінці. Для цього держак підсушують і ставлять в ємність з водою.

Особливості розмноження алое листом

розмноження листом
Алое непогано пускає коріння, в тому числі і на листі. Для розмноження краще використовувати розвинені і здорові листочки середнього розміру. Їх слід акуратно відкрутити у самого стебла. При цьому потрібно намагатися не пошкодити пластину, щоб не потік сік.

Зірваний лист необхідно покласти днів на п’ять в сухе і темне місце. За цей час зріз підсохне і затягнеться тонкою плівкою. Якщо посадити відразу, можливо загнивання.

Підсушений листок вмочити зрізом в товчений активоване вугілля. Тепер він готовий до вкорінення. Перший час листової держак краще не поливати, а обприскувати.

Як розмножити алое в домашніх умовах насінням?

розмноження насінням
Насіннєвий метод використовується досить рідко. Він більш трудомісткий і тривалий за часом, проте також результативний і підходить для цієї квітки. Висівати насіння найкраще ранньою весною. Ємність повинна бути неглибокою, адже корінці у алое поверхневі. Її заповнюють сумішшю землі і піску в рівних частках. Насіння викладаються на поверхні і присипаються тонким шаром піску. На перших порах горщик накривають плівкою або склом.

З моменту посіву насіння і до формування молодого куща проходить не менше 2 років.

Пікірувати растишки в окремі невеликі горщики можна, коли у них сформується пара справжніх листків. У них вони будуть рости перший рік, а на наступний сезон підріс алое можна буде пересадити в більш простору ємність.

Відео про те, як розмножити алое дітками