Як прочистити каналізацію, способи ліквідації засмічень, відео

як прочистити каналізацію
Як прочистити каналізацію своїми силами? Цим питанням задавався кожен, хто хоч раз стикався з викликом професійного сантехніка при виході з ладу побутової системи відводу стічних вод. Ця публікація присвячена огляду найбільш ефективних способів самостійного усунення засмічення в каналізаційній системі.

Ознаки засмічення каналізаційних труб

ознака засмічення каналізації
Забита каналізація в приватних і багатоквартирних будинках — це проблема неприємна і дуже поширена. Як правило, вирішується вона викликом професійного сантехніка. Однак вартість послуг фахівця часто виходить за розумні межі, а якість послуг очікує бажати кращого. У деяких випадках можна самостійно вирішити дану проблему, не вдаючись до послуг дорогих фахівців.

Визначаємо місце локалізації засмічення

місце локалізації засмічення
Перед тим, як усунути засмічення в каналізації слід визначити місце появи «пробки».

Слід знати, що труби найчастіше забиваються в місцях вигинів, а це сифони і мурашки.

Мешканці багатоквартирних будинком можуть зіткнутися з проблемою освіти «пробки» в каналізаційному стояку або відводить трубопроводі. Для простоти визначення місця засмічення в системі відводу стічних і господарських вод, пропонуємо ознайомитися з таблицею.

ознакаМожливе місце засмічення
Вода не йде з одного сантехнічного приладу, всі інші працюють нормально.

Сифон раковини, ванни, душової кабіни.
Працює унітаз, не йде вода через деякі раковини.«Пробка» в гребінці
Непрохідність води через всі сантехнічні прилади, включаючи унітазЗасмічення в стояку або «лежаку»

При визначенні засмічення в стояку або підводить системі слід викликати аварійну бригаду, яка виконує роботи безкоштовно і в будь-який час доби. Фахівці знають, як прочистити стояк каналізації, не допустивши виходу нечистот через внутрішньобудинкові сантехнічні прилади.

Визначаємо причину засмічення

визначаємо причину засмічення
Визначити де забилось — це ще півсправи. Потрібно знати, що сприяло утворенню «пробки» в каналізаційній трубі. Ця інформація необхідна для того щоб максимально точно визначити, чим пробити каналізацію в приватному будинку і які хімічні засоби використовувати для усунення засмічення.

Найбільш поширеними причинами освіти «пробок» в каналізаційних трубах є механічні засмічення, що з’являються з вини власника житла:

1. Цупкий папір. Целюлоза має властивість розбухати під впливом води, що призводить до значного зниження пропускної здатності в трубах.
  2. Харчові відходи. Деякі відходи практично не розчиняються, осідають на стінках трубопроводу і перекривають прохідний перетин приладів каналізаційної системи.
  3. Текстиль. Ганчірки потрапляють в каналізацію при зливі води після миття підлог і ручного прання.
  4. Волосся. Фахівці вважають волосся — найбільш поширеною причиною засмічень у ванній і душовій кабіні.

Усуваємо засмічення в каналізаційній системі

необхідно усунути засмічення

Існує три методи чищення каналізаційної системи:

1. Термічний.
  2. Механічний.
  3. Хімічний.

прочищення окропом
Прочищення каналізації своїми руками термічним методом передбачає використання гарячої води для розчинення жиру на стінках трубопроводу для збільшення перерізу і відновлення працездатності системи. Залийте 2-3 літра окропу в зливний отвір і дочекайтеся сходу води.

Слід знати, що ефективність видалення засмічення в сифоні даним методом вельми низька. Вся справа в гідрозатвори, вода в якому знизить температуру заливається рідини, а, отже, і ефективність розчинення жирових відкладень.

прочищення вантузом
Як прочистити каналізацію механічним способом? За допомогою троса, або вантуза. Трос руйнує «пробку», а перепад тиску, який створюється вантузом, проштовхує її в більш широку частину трубопроводу. Даний метод застосовують при механічних засорах: попаданні ганчірок, паперу, будівельного сміття, пробках, створених харчовими відходами.

Хімічний спосіб передбачає розчинення жирових відкладень спеціальними хімічними засобами

Використання вантуза для усунення засмічення в сифоні

усуваємо засмічення в сифоні
Процес очищення каналізації в приватному будинку починається з усунення засмічення в сифонах раковини, мийки, ванни і душової кабіни. Як вже зазначалося вище, найбільш поширені причини «непрохідності» води в сантехнічних приладах — «пробка» в сифоні і волосся в решітці зливу. Прочистити сифон досить просто: потрібно викрутити нижню частину, видалити забруднення з гідрозатвори, вимити демонтований елемент, встановити його на місце.
розбираємо і чистимо сифон

Як прочистити каналізацію підручними засобами

сода для прочищення каналізації
Будь-яка хімічна засіб для видалення засмічень з системи водовідведення агресивно по своїй природі. Луги і кислоти можуть пошкодити матеріал каналізації, нанести шкоду здоров’ю при попаданні на шкірні покриви, слизові оболонки і органи дихання. Саме тому багато сімей, особливо з маленькими дітьми, вважають за краще використовувати підручні засоби, які є на кухні будь-якої домогосподарки.

Найбільш популярний народний засіб від засмічень в трубах — суміш соди з оцтом. При взаємодії відбувається бурхлива термічна реакція з виділенням вуглекислого газу. Механізм дії «гримучої» суміші простий і ефективний. Завдяки підвищенню температури відбувається розщеплення жирових відкладень, а великий обсяг вуглекислого газу виштовхує «пробку» з сифона в відвідний трубопровід з великим перетином. Як чистити каналізацію содою і оцтом? Засипаємо половину пачки харчової соди в зливний отвір, заливаємо 0,5 л столового оцту і ретельно затикаємо слив пробкою або ганчіркою. Через годину, в зливний отвір заливаємо кілька літрів окропу, який змиє в систему жир, що залишився і сміття.

Переваги даного способу незаперечні. Всі інгредієнти недорогі і, як правило, є в наявності на будь-якій кухні. Крім цього, сода чудово дезінфікує ділянку системи, усуваючи неприємний запах.

Чистимо засмічення в каналізації содою — відео