Як правильно посадити троянди новачкам

Здрастуй читач!

Давайте поговоримо сьогодні, як правильно посадити троянди. А то, як їх укрити і обрізати я написала, тепер давайте посадимо.

Зробити це можна навесні і восени.

Досвідчені садівники, давно і успішно вирощують троянди говорять, що краще їх садити восени, але потрібно вгадати час і погоду.

Роблять вони це в кінці вересня — жовтні, щоб троянди встигли вкоренитися до морозів, але не продовжили зростання.

Для початківців краще троянди садити по весні, тоді вони точно не загинуть відразу ж взимку. Починайте посадку раніше — в квітні-початку травня.

Як посадити троянди новачкам навесні

Місце посадки троянди

Для троянд вибираємо південна ділянка саду, захищений від холодних північних і західних вітрів будівлями або посадками.

Врахуйте, мої шановні читачі, що троянди не люблять близько біля поверхні грунтові води, воліють піднесення. Ну, точно, «королеви»!

підготовка землі

Грунт перекопують, додаємо добре перегнилий гній, вапно (для кислих грунтів) і склянка золи в ямку для посадки.

Троянди не переносять свіжий гній!

Я буду повторювати це в кожній статті про троянди. Він викликає загнивання коренів.

як правильно посадити троянди

Підготовка саджанця троянди

• Перед посадкою кущик троянди обрізаємо, залишаємо 4-6 нирок.
  • А у чайно-гібридних, поліантових і флорибунди залишають тільки 2-3 очка.

Якщо залишити багато нирок, рослина може сильно ослабнути за літо і буде не готове до зими.

• У паркових троянд перед посадкою обрізають третину пагонів, а коріння так, щоб вони були приблизно рівні верхньої частини куща.

Якщо ви купуєте саджанець в магазині, то потримаєте його добу в воді. Адже невідомо, коли його викопали на продаж.

Як правильно посадити троянди

Посадка троянд навесні

Викопуємо ямку на 1,5-2 лопати глибиною і робимо всередині горбок із землі, опускаємо саджанець нижче на 5-7 см. Рівня землі. Акуратно засипаємо коріння землею. Сильно втоптувати не потрібно.

Коренева шийка квітки повинна бути під землею на 5-6 см.

Навколо куща зробіть валик із землі для затримання води при поливі. Тепер гарненько полийте і замульчируйте землю близько троянди.

У поливах будьте помірковані. Троянди люблять воду, але не переносять застою води біля коріння.

Потім кущ засипаємо сухою землею, щоб вийшов горбок висотой15-20 см. Так ми оберігаючи наш кущик від замерзання навесні. Адже він ще не встиг вкоренитися і беззахисний перед заморозками. В кінці травня цю землю розгрібаємо, і кущик спокійно росте все літо.

як правильно посадітьрозиДогляд за молодим кущем троянди

Щоб молоде рослина не ослабло в перший рік, даємо йому розвинути кореневу систему і наростити пагони. Для цього обриваємо бутони все літо, нехай не витрачає сили на цвітіння.

Але осінні бутони залиште для кращого визрівання пагонів і підготовці троянди до зими. Їх обрізаємо перед остаточним укриттям на зиму.

Відео про пізній посадці троянд в жовтні

Не забуваємо робити все з любов’ю, з хорошим настроєм та впевненістю, що все робимо правильно!

Якщо вам все ще страшно садити троянди, прочитайте статтю ще раз і сміливо садіть свої трояндочки. У вас все вийде!

Бажаю гарних троянд в саду.

З повагою, Софія Гусєва.

Читайте інші цікаві статті:

• Як виростити розсаду петунії з насіння
  • Братки
  • Вирощування розсади перцю