Як позбутися від зайців на дачі, відео

зайці на дачній ділянці
Той, хто займається обробкою грунту, знає, що зайці можуть принести набагато більшої шкоди, ніж кілька з’їдених морквин. Ці довговухі тварини мають величезний апетитом до всіх видів свіжої рослинності — деревних однорічних і багаторічних рослин, овочів і ягід. Насправді, меню їх улюблених «страв» настільки широко, що простіше назвати кілька рослин, які їм не подобаються.

Узайцев надзвичайно високий репродуктивний потенціал, тому дозволити їм безперешкодно жити поруч — це загроза справжньої навали на ваш сад. Зайяіхі приносять до 3 приплодів по 6 зайченят в рік на півночі і до 6-ти приплодів по 3 дитинча на півдні. Розмноження триває цілий рік, а період вагітності займає 29 днів.

шкідники молодих дерев
На висловухого полюють більше 2 дюжин хижаків, тому головна можливість, яку дає йому ваш двір — харчуватися і не бути з’їденим. З цієї причини поїдання ваших петуній — це не безтурботний пікнік для тваринного, а небезпечна місія. Однак, якщо сусідський заєць зможе пролізти через огорожу до вас у двір, він буде в безпеці.

Ви можете вивчити наші поради щодо захисту рослин від зайців, але постарайтеся ставитися до них як англійська письменниця Беатріс Поттер — як до невід’ємної частини мирного заміського побуту. Так ви зможете захистити рослини, які любите і ви, і зайці, а про решту турбуватися не доведеться. Читайте: як боротися з кротами в саду і городі народними засобами?

Як зрозуміти, що ваш сад відвідують зайці

З дев’яти видів північноамериканських зайців флоридский є найпоширенішим і дратівливим. Його ареал проживання — майже вся територія США і південь Мексики. У лісах він зустрічається рідко, вважаючи за краще жити на обгороджених полях, під огорожами і на задніх дворах будинків. Його любов до квітів, овочів, корі і цибулин часто призводить до обрізку перцю і космеи.

красивий вухань
Незважаючи на те, що тварина ласкаво називають зайчиком і пушистиком, а ви, ймовірно, захочете подружитися з ним, як тільки побачите ці милі вуха, східний флоридский заєць може стати надокучливим шкідником. Найбезпечніші укриття для шкідника — купи гілок і листя, а також кинуті іншими тваринами нори. На відміну від своїх європейських побратимів, ці зайці НЕ риють власні нори, вважаючи за краще знаходити готові.

Як позбутися від диких кроликів

зайці на полюванні
Хоча ми і говорили, в основному, про східному Флориди зайця, наші поради підійдуть для будь-якого виду вухатих шкідників:

1. Заведіть собаку. Так, це певні витрати і відповідальність, але це кращий спосіб тримати кроликів подалі від ділянки.
  2. Ніс зайця постійно в русі, обнюхуючи простір. Посипте суху сірку навколо рослин і на листі. Йому також не подобається запах цибулі, тому висаджуйте його по периметру саду, щоб повиганяєш шкідника в майбутньому.
  3. Можна посипати рослини порошком тальку або червоного перцю, що відігнати зайців.
  4. Зробіть «антікзаячій коктейль» і обприскуйте рослини після дощу. Для цього з’єднаєте 3 гострих перцю, 3 великі цибулини і зв’язку часнику. Потім залийте водою, залиште в закритій ємності на ніч, а вранці процідіть. Після цього залийте 5 літрами води, і суміш готова.
  5. Обприскати ваші рослини складом з 1 ч. Л. лізолу на 5 літрів води.
  6. Деякі люди захищають рослини «комірами» з консервних банок або екранів, щоб дати можливість посадкам досягти менш вразливого розміру. Встановіть такі конструкції навколо кожного стебла.
  7. Використовуйте циліндри з дротяної сітки, щоб захистити кору плодових дерев. Циліндри повинні бути високими, щоб тварина не могла перебратися через них, стоячи на задніх лапах, а відстань до стовбура дерева не менше 5 см.
  8. Деякі стверджують, що для відлякування диких кроликів підходять репеленти проти оленів на основі висушеної бичачої крові і часнику.
  9. Існує повір’я, що зайці бояться свого відображення, тому помістіть більше скляні банки в різних частинах саду. У магазинах продаються готові відбивачі та інші іграшки на зразок штучних змій і механічних сов, призначених для відлякування шкідників.

Як утримати зайців подалі від ділянки

шкідник садово-городницьких культур
Кращий спосіб тримати вухатих шкідників далеко від ділянки — з ранньої весни почати обприскування і інші маніпуляції, які не люблять зайці, а потім послідовно виконувати їх протягом усього періоду вегетації.

Для того, щоб утримати косих від проникнення в ваш сад, почніть розсипати висушену свинячу кров і людське волосся навколо рослин на початку сезону настільки рано, наскільки це можливо. Повторюйте процедуру після кожного сильного дощу.

Якщо у вас є собака, даний спосіб не підходить, запах приваблює її, провокуючи рити землю в районі посадок.

Не покладайтеся цілком на репеленти. Найефективніший спосіб не пустити диких кроликів всередину — огорожа з дротяної сітки. Встановіть паркан висотою близько 120 см і вкопати його в землю на 15 см. Верхню кромку забору зігніть горизонтально у напрямку з саду. Завдяки цьому зайці не зможуть видертися і перелізти через перешкоду.

Які рослини не люблять дикі кролики

заєць в лісі
На думку вчених, переваги зайців в їжі засновані на її поживної цінності, наявності отрути або колючок і доступності. Їх смаки можуть варіюватися в залежності від регіону і сезону, тому не всі рослини для них підходять. Будьте хитріше і садіть рослини, які зайці не дуже полюбляють.

Вухаті уникають ті ж рослини, що і олені, а також японські жуки. Якщо ви хочете контролювати всіх цих шкідників, ознайомтеся зі списком культур улюблених японськими жуками і оленями. Вибирайте форзиції, нігтики, майорця, лаванду і левиний зів проти зайців. Це допоможе зменшити ймовірність їх приходу, однак не дає 100% гарантії, голодні зайці їстимуть абсолютно все. І все ж ваш сад стане для них менш привабливий, ніж чужий.

Далі наводимо ще кілька видів рослин, які не люблять зайці:

• півонії;
  • орегано;
  • петрушка;
  • полин.

Шкода від зайців на дачній ділянці — відео