Як пересадити гіацинт, садові та кімнатні гіацинти, відео

Підкажіть, як пересадити гіацинт? Залишився у мене після весняних свят горщик з подарунковим квіткою, все листя вже у нього давно зів’яли. Хочеться його зберегти, сорт дуже красивий. Та й мої садові гіацинти, посаджені два роки тому, ще жодного разу не переїжджали і вже утворили цілі зарості. Думаю, прийшов час їх прорідити, але тільки не знаю, як правильно це зробити.

як пересадити гіацинт
Вся краса гіацинта полягає в його цветоносе — пишний і густий, з великими квітками, він з’являється ранньою весною одним з перших. Щоб цвітіння залишалося таким же барвистим, а розміри суцвіття не подрібнювали, важливо знати, як пересадити гіацинт. Це стосується як кімнатних, так і садових примірників. Чому? Згодом цибулина кімнатного гіацинта стає все більше, обростає дітками і всім їм стає тісно в горщику.

Садові ж гіацинти мають більше простору для розвитку. Однак, незважаючи на це, без пересадки починають хворіти, оскільки в грунті накопичуються різні бактерії. Таким чином, пересадка — важлива частина вирощування гіацинтів, що робить вплив не тільки на їх цвітіння, але і на загальний розвиток.

Особливості пересадки кімнатних гіацинтів
пересадка кімнатного гіацинта

Гіацинти, що ростуть в горщиках на підвіконнях, можна не чіпати до тих пір, поки їм є, куди рости. Коли ж цибулина стане явно випирати з вазона, її можна і потрібно пересадити в нову тару.

Пересаджувати ці кімнатні рослини необхідно на початку осені, адже гіацинти спочатку є садової культурою. Навіть вирощуючи їх в приміщенні, слід дотримуватися природного циклу розвитку.

Сам процес пересадки полягає в наступному:

• акуратно дістати цибулину з вазона, намагаючись якомога менше пошкодити коріння;
  • підібрати горщик, який повинен бути трохи більше в діаметрі, ніж сама цибулина (приблизно на 5 см);
  • укласти в нього дренаж;
  • зверху засипати живильним грунтом для цибулинних рослин;
  • покрити землю тонким шаром піску;
  • встановити по центру цибулину і засипати її грунтом, залишаючи над рівнем грунту верхівку заввишки близько 1,5 см.

Якщо у гіацинта є дітки, їх треба відокремити і висадити окремо в невеликі горщики.

Після пересадки вазон з гіацинтом краще поставити в темряву і прохолоду (не вище 10 градусів тепла). Там він буде перебувати до тих пір, поки цибулина не випустить нові паростки. Тоді квітка можна буде перенести в більш світле і тепле приміщення.

Як пересадити гіацинт садовий?
пересадка садового гіацинта

Раніше вересня місяця гіацинти, що ростуть в саду, пересаджувати немає сенсу. По-перше, якщо поспішити, тоді цибулина прокинеться завчасно і почне проростати. По-друге, пізня посадка не залишить їй часу на вкорінення. В обох випадках кінцівка буде однаковою — вона замерзне при перших же заморозках.

Десь за місяць до пересадки потрібно почати готувати нове місце для квітки. Воно повинно бути світле, тихе і сонячне. На ділянку бажано внести:

• пісок великої фракції;
  • золу;
  • компост.

Викопані гіацинти слід обтрусити від старого грунту і знезаразити в розчині марганцівки. Зробити на клумбі неглибокі ямочки і висадити в них цибулини.

Садові гіацинти залишати над грунтом не можна. Навпаки, цибулини повинні бути надійно сховані під землею, але без фанатизму. Доросла цибулина поглиблюється на 15 см, маленькі діти розташовуються ближче до поверхні. І нарешті, заключним етапом пересадки буде мульчування тирсою або листям. Таке ковдру захистить гіацинти від зимових морозів.