Як дресирувати кроликів: приручення, трюки, відео

Підкажіть, як дресирувати кроликів? Купили дитині декоративне тварина, тепер син дуже хоче навчити його хоч одному трюку. Дізнатися секрет не завадить і нам, адже є одна делікатна проблема. Наш дурень ніяк не хоче ходити на лоток. Як його привчити до туалету і зробити слухняним і ручним?

як дресирувати кроликів
Багато хто порівнює кроликів з собаками за те, що вони добре піддаються навчанню. Дійсно, якщо ласкаво звертатися і щодня приділяти вихованцям увагу, можна зробити їх абсолютно ручними. Тварини і на руки підуть, і фокуси покажуть, і гадить по всьому будинку не будуть. Нічого надскладного в тому, як дресирувати кроликів, немає. Головне — зробити так, щоб ваш вихованець відчув у вас не тільки «старшого» і господаря, але і друга. А заохочуючи і хвалячи його за кожне виконане завдання, можна виробити звичку виконувати команди без ласощів, а просто за похвалу.

Краще за всіх піддаються дресируванню великі Фландрії, сірі і білі велетні, а також породи декоративних і карликових кроликів.

Крок перший — приручення кролика

приручення кроликів
До дресирування тварин приступайте не раніше, ніж вони звикнуть до вас. Якщо кролик буде боятися і ховатися при звуці вашого голосу, навчити його виконувати команди — завдання нездійсненне.

Як дресирувати кроликів — вчимо робити трюки

Коли тварини перестануть вас боятися і будуть охоче йти на руки, можна приступати до більш складним уроків. Наприклад, навчити їх таким нехитрим вправам:

1. Стойка. Візьміть в руки ласощі і підніміть його над головою тварини. Коли він стане тягнутися до частування, дайте відкусити шматочок. Потім підставте другу руку, щоб вухатий став на неї лапками, і підніміть частування ще вище. Після того, як кролик стане в стійку, віддайте залишився гостинець. Згодом він буде так робити і без смачної приманки.
    кролик робить стійку
  2. Футбол. Сховайте за м’ячиком ароматні ласощі, наприклад, гілочку петрушки. Акуратно підштовхніть кролика до м’яча. Коли він почує запах, спрацює природний рефлекс. Вихованець мордочкою штовхне м’яч, щоб дістатися до частування.
    кролик грає м'ячем
  3. Стрибки через перешкоду. Поставте перед твариною невисока перешкоду (можна змайструвати дві опори і піднімається планку). Одягніть поводок, і повільно підведіть кролика, потім змусьте взяти ласощі, переступивши через перешкоду. З кожним разом піднімайте висоту, змушуючи його перестрибувати.
    стрибки через перешкоду

Дресируючи кроликів, для кожної вправи потрібно вибрати команду (стояти, вгору, бігти, кружляти, стрибати). Вимоги слід озвучувати і також давати їм оцінку, називаючи кролика на ім’я. Наприклад, «молодець, Тимко» або «не так, Сніжок».

Привчаємо кроликів до чистоти і лотка

кролик на лотку
Ознайомити вихованця з туалетом і підказати, куди йому потрібно ходити в цих цілях, необхідно до того, як ви випустите його з клітки. Непріученний до лотка вихованець буде це робити по час прогулянок по дому, причому в найнесподіваніших місцях.

Уникнути неприємних сюрпризів можна, якщо:

• поспостерігати за кроликом і з’ясувати, яку частину клітини він облюбував собі для справляння;
  • поставити на це місце лоток з наповнювачем;
  • покладіть в туалет трохи забрудненої випорожненнями підстилки, щоб кролик зрозумів, для чого ця коробочка.