Як доглядати за гузмания, відео

На день народження сестра подарувала мені квітучу Гузмания. Через деякий час цветонос засох, а сама рослина стало чахнути. Напевно, я щось зробила не правильно. Підкажіть, як доглядати за гузмания?

Гузмания належить до декоративних вічнозелених рослин. Зовні квітка нагадує чашу з листя темно-зеленого кольору, хоча деякі сорти мають строкате фарбування. Листочки жорсткі і щільно притиснуті одна до одної. У домашніх умови квітка рідко буває більше 40 см у висоту. Сам по собі цей пучок листя виглядає досить звичайно і не дуже привертає увагу, однак з настанням цвітіння чудесним чином перетворюється. З середини розетки з’являється пишне суцвіття яскравого забарвлення (червоне, жовте, рожеве, або помаранчеве), яке не в’яне протягом 3 місяців.

особливості поливу

полив Гузмания

Коренева система квітки складається з тонких коротких відростків і служить в основному для того, щоб утримати рослина у вертикальному положенні. «П’є» ж гузмания безпосередньо за допомогою розетки. Теплу відстояну воду, краще дощову, слід заливати прямо всередину чаші з листя. Надлишок води, що не вбралася, акуратно злити.

У період посушливого літа трохи води можна налити в піддон або злегка змочити грунт в горщику.

Від надлишку вологи тонкі корінці Гузмания швидко починають гнити, тому поливають її невеликими порціями. Влітку полив здійснюється через день, в зимовий час досить одного разу на тиждень.

Освітлення, температура й підгодівлі

Рослина комфортно себе почуває в напівтіні, тому можна поставити горщик на тумбу біля західного або східного вікна. Якщо взимку там занадто мало сонця, квітка переставляють на південну сторону.

Прямі сонячні промені викликають опіки на листках, в результаті чого ті починають крутитися на кінчиках і покриватися плямами. Особливо вразливі листя після обприскування.

Гузмания — щодо теплолюбна рослина, в зимовий час витримує температуру до 16 градусів тепла (але не нижче). Головний її ворог — протяги, в результаті яких квітка починає хворіти.

пересадка

гузмания відцвіла

На третій рік життя гузмания зацвітає, а потім відмирає. Під час цвітіння формуються кілька молоденьких діток зі своєю кореневою системою.

посаджена дитинко

Після загибелі рослини-батька дітки акуратно відокремлюють і розсаджують по окремих горщиках. Так квітці дається нове життя. Крім діток, гузмания розмножується і насінням.

Догляд за гузмания в домашніх умовах — відео