Іва — вибір, заготівля і посадка живців на чорну плівку, відео

посадка живців верби
Іва може стати чудовою прикрасою вашого ділянки. У ландшафтному дизайні це дерево використовують при складанні композицій, облаштування живих альтанок і огорож. Для того щоб живці культурного сорту верби прижилися і сформували потужну кореневу систему, необхідно дотримуватися технологію посадки.

Посадка на чорну плівку

Найефективнішим способом вкорінення живців верби є посадка на чорну плівку. При такій технології посадковий матеріал швидко нарощує кореневу систему. Уже через два місяці після посадки верба сформує і надземну частину.

Важливо не плутати чорну плівку з агроволокном. При посадці необхідно використовувати саме целофанову плівку чорного кольору. Агроволокно не підходить для росту верби, так як воно гірше тримає вологу.

Технологію посадки вербових живців на чорну плівку можна використовувати не тільки при вирощуванні саджанців верби. Цей спосіб широко використовують при вирощуванні вербових прутів для плетіння меблів і живоплоту.

Вибір і заготівля живця

На відміну від живців плодових дерев, живці верби заготовляють в літній період під час формує обрізки. Для живцювання підійдуть гілки товщиною від 5 мм. Довжина держака — 40-45 см. Такий прут необхідно буде заглибити в грунт більш ніж наполовину. У такого живця утворюється потужна коренева система.

Для того щоб коріння сформувалися швидше, необхідно зробити на держаку верби косий зріз. Якщо ви заготовлює живці влітку, а висаджувати їх плануєте навесні, перед посадкою проведіть «пожвавлення живця».

Для цього його потрібно помістити в воду температурою 30 ° C на добу. Для того щоб перевірити стан держака, зніміть з нього трохи кори. Якщо держак зелений, то його можна висаджувати на плівку.

технологія посадки

Живці висаджують на плівку під кутом 45 °. Це дозволяє розмістити в одному отворі два живця. Така технологія має кілька переваг, в порівнянні з посадкою у відкритий грунт:

1. Чорна плівка виступає в ролі мульчі. Тому під плівкою створюється відмінний мікроклімат, що збільшує швидкість утворення кореневої системи.
  2. Другим плюсом цієї технології є неможливість розвитку бур’янів, які часто «забивають» вербу при посадці живців у відкритий грунт.
  3. Третій плюс такої посадки — синергія двох живців. Згодом рослини зростаються в один єдиний організм. Коренева система рослини при такій технології дуже потужна.

Якщо ви хочете отримати більш потужний ствол верби, висадіть рослини на відстані 30 см. Для того щоб виростити вербові гілки для плетіння, відстань між живцями зменшують до 15 см.