Хвороби сливи і боротьба з ними, Моніліоз, сіра гниль, лікування народними засобами, фото, відео

хворіє слива
Виростити в саду сливу і щорічно збирати урожай смачних плодів можна, знаючи секрети агротехніки. Тут описані деякі хвороби сливи і боротьба з ними, а фото в допомогу садівникові. Будь-яку хворобу легше попередити на стадії догляду та профілактики. Викорінити раз і назавжди всі джерела хвороб неможливо, вони закладені в програмі Природи. Але стримувати, не допускати віруси і грибки в свій сад, люди навчилися.

Класифікація захворювань сливи

клястероспоріоз листя сливи
Перш чес брати в руки ніж або обприскувач, потрібно розібратися який недуга відвідав улюблене сливове дерево. Хвороби діляться за своїм поширенням і дії на три види:

• грибкові;
  • бактеріальні;
  • вірусні.

Неправильним доглядом можна спровокувати і неінфекційні хвороби. Розглянемо фото хвороб сливи і боротьбу з ними.

Якщо листя сливи хворіють іржею, з саду потрібно прибрати ялівець і анемону.

грибкові захворювання

сумчастий хвороба сливи
Грибкові захворювання передаються від дерева до дерева при загущеній листі, що не встигає просохнути від дощу і роси довгий час. У теплу вологе літо спори грибків, принесених ззовні, вкорінюються в тканинах, створюють грибницю. Кілька днів — хвороба вже господарює, з’їдаючи плоди і листя. Прикладами таких хвороб є Моніліоз сливи, клястероспоріоз, іржа.

Часто дерево хворіє не однієї, декількома хворобами. Фунгіциди знищують будь-які грибкові захворювання, є препарати системної дії. Для комах шкідників і хвороб використовують різні речовини.

гниль плодів
Самим грізним захворюванням фахівці вважають Моніліоз або моніліальний опік. Ознакою захворювання є моментальне всихання окремих гілок. Листя чорніють, але не опадають, плоди продовжують розвиватися. Інфекція впроваджується і в плоди, якщо на шкірі є подряпини або ранки, викликаючи хворобу сливи — сіру гниль плодів. Від однієї ягоди до іншої передаються суперечки, стикаючись. В результаті урожай погублен і потрібно довго викорінювати заразу. Грибок живе в плодах, опалому листі, перезимувавши, почне розмножуватися навесні заново.

вірусні захворювання

слива хворіє на віспу
Вірусні захворювання страшні для будь-якої рослини. Подивіться на фото вірусних хвороб сливи, боротьба з ними поки полягає в використанні системних препаратів. Хвороба вражає судинну систему, передається листогризучих і смокчуть сік комахами. Для сливи страшною хворобою є шарка або віспа. Вона може перейти на дерево навіть з конюшини. Іншим вірусним захворюванням є хлоротіческіх кільцева плямистість листя. При цьому листя висвітлюються, всохла пластинка стає в дірках, дерево пригнічується. Може з’явитися курчавость листя. Будь-яке видозміна листової пластинки саджанця має насторожити при покупці.

бактеріальні захворювання

бактеріальне захворювання сливи
Бактеріальні захворювання викликані мікробами і бактеріями, що передаються з посадковим матеріалом, інструментом. На листках з’являються облямовані дрібні плями. Внутрішня частина пластинки сохне, кришиться, а зовні видно чітка облямівка і лист навколо висветляєтся. Плоди покриваються чорними і коричневими плямами. Зливи стають неїстівними, опадають.

Буває, на гілках з’являється пучки тонких гілочок — Відьмина мітла. Це мікоплазмоз. На листі знизу утворюється заразний наліт.

До неінфекційних захворювань відноситься камедетечение, викликане недбало проведену обрізанням, коли камеддю дерево намагається затягнути рану. Тому, догляд за кісточковими деревами повинен бути максимально дбайливим. Ні з того, ні з сього зливу може почати всихати. Причина криється в близькому стоянні грунтових вод, вимерзання або грунт не підходить дереву.камедетечение сливи

Профілактика і народні засоби боротьби із захворюваннями сливи

молочний блиск сливи
Профілактика хвороб сливи полягає в правильному виборі місця під дерево. Грунт повинен бути родючим, рослина під час отримувати підгодівлі і профілактичні обробки. Щоб позбутися від розсадників захворювань листя з саду не використовується в компості, спалюється. Стовбур необхідно контролювати, після білити. Пристовбурні кола містити чистим, без бур’янів.

Немає рецептів боротьби з хворобами сливи народними методами, з ними справляються тільки спеціальні хімічні речовини. Навіть профілактичне обприскування навесні повинне проводитися із застосуванням медьсодержащих препаратів.

Відео про хвороби кісточкових культур