Хвороби диффенбахії — різні плями, не розкриваються листя, відео

диффенбахія будинку
Шанувальники пишних кімнатних рослин часто захоплюються гостею їх вологих лісів Америки диффенбахией. Цей милий квітка здатна вирости до 2-х метрів у висоту, прикрашаючи житлове приміщення. Широкі листові пластини зеленого кольору оздоблені строкатими візерунками, від яких неможливо відвести погляд. Вони вражають уяву, але на жаль, різні хвороби диффенбахії приносять чимало прикрощів своїм панам.

Розумний догляд за рослиною сприяє успішному розвитку диффенбахії, в результаті чого на ній регулярно з’являються нові листя. Що ж робити, якщо тропічна красуня захворіла? Як допомогти безмовного «домочадці»? Перш за все, важливо отримати знання, і лише потім вживати заходів.

На думку фахівців, диффенбахія вважається отруйною рослиною. При попаданні на слизову частину тіла, її сік викликає роздратування і навіть алергію. Особливо вона небезпечна для дітей.

Хвороби диффенбахії: загальні відомості

хворіє диффенбахія
Досить часто любителі кімнатних квітів помічають, як у тропічній красуні жовтіють листя. Перше, що спадає на думку — це неправильний догляд. Але таке трапляється навіть у самих відданих своїй справі квітникарів. Хвороби диффенбахії виникають з різних причин, головне вчасно почати лікування.

Інша проблема рослини — засихання та опадання нижніх листових пластин. Оскільки саме вони є головною прикрасою квітки, не дуже приємно спостерігати їх втрату. У деяких випадках причиною є природний процес розвитку рослини, який зупинити не зможе навіть самий грамотний квітникар. Але якщо опадають молоді пластини, варто подумати про можливу хвороби диффенбахії і методах своєчасного лікування.

хвороби диффенбахії
Досить неприємне видовище, коли улюблена квітка опускає колись пишні листя і знаходить жалюгідний вигляд. Диффенбахія в’яне з різних причин, але такий зовнішній вигляд є сигналом до дії. Крім того, на рослині можуть з’явитися коричневі плями, краплі невідомого походження або навіть не розкриваються листя. Розглянемо докладно можливі причини і способи лікування хвороб диффенбахії.

Якщо в будинку живуть маленькі діти, екзотичну квітку можна завести в офісі. Така мила «сусідка» прикрасить приміщення пишною зеленню і завжди буде причиною для радості.

Коричневі плями на листі: причини і методи боротьби

коричневі плями
В одній мудрій книзі записана проста істина, що все живе страждає від хвороб. Правдивість цих слів ми спостерігаємо день у день. На жаль, рослини теж хворіють і тропічна красуня не виняток. Дослідження показують, що вона схильна до грибкових, вірусних та бактеріальних захворювань. Одне з них проявляється, коли на листках діффебахіі утворюються коричневі плями, навколо яких є помаранчева облямівка. Згодом вони поширюються на весь лист, в результаті чого він гине.

Чи не розкриваються листові пластини: мудре рішення проблеми

не розкриваються листя
Протягом декількох десятиліть диффенбахія завоювала особливу популярність. Її можна зустріти в коридорах поліклінік і лікарень, офісах, навчальних закладів і навіть вокзалах. Головна причина — простий догляд, що полягає в таких заходах:

• регулярне зволоження ґрунту;
  • обприскування листових пластин;
  • вирощування рослини подалі від протягів;
  • контроль температури в приміщенні;
  • правильний вибір місця проживання (далеко від прямих променів сонця).

Диффенбахія «плаче» і не росте

плаче диффенбахія
Найчастіше, якщо рослина не хворіє, воно відрізняється пишною зеленню, інтенсивним зростанням і яскравим забарвленням пластин. Але як тільки з’являється млявість, змінюється колір і диффенбахія не росте, пора бити тривогу. Можливо, причиною стали шкідники або вірусні захворювання, які переносять комахи. В результаті на листових пластинах утворюються плями жовтого або коричневого кольору, які згубно впливають на зростання квітки. Справитися з захворюванням буває нелегко, тому найкращий вихід — завести нову рослину, а з цим попрощатися.
призупинився ріст

Іноді на зростання диффенбахії впливають і такі фактори:

• недолік світла;
  • «Посуха» на грунті;
  • потреба в підживленні.

Усунути проблеми допоможе уважне ставлення до квітки і прості дії:

• переміщення в інше місце приміщення;
  • регулярне зволоження верхнього шару грунту;
  • використання спеціальних добрив для диффенбахії.

На жаль, кожному з нас властиво впадати в крайності. Тому надлишковий полив може привести до гниття коренів і появі краплею на диффенбахії. Цікаво, що таким неординарним способом, квітка компенсує надлишок вологи. Такі крапельки на листках зустрічаються і в період сильних дощів. Так рослина захищає себе від надлишку рідини.

Обережно — диффенбахія!

сік диффенбахии отруйний
Незважаючи на свою привабливість, мила тропічна красуня відноситься до отруйних рослин. Виділяється рослиною сік призводить до невеликих пошкоджень шкіри. Але якщо він потрапляє на слизову тканину ротової порожнини або очі, відбувається опік. У рідкісних випадках може статися повна інтоксикація організму, яка проявляється в такий спосіб:

• набряклість ротових тканин і губ;
  • рясне виділення слини;
  • часте дихання;
  • блювота;
  • діарея;
  • підвищення температури;
  • сльозоточивість.

Перша допомога при опіках диффенбахией, і лікування складається з простих дій. Спочатку потрібно промити проточною водою уражену ділянку шкіри. При больових відчуттях на опік наносять розчин лідокаїну. Якщо сік потрапив на очне яблуко, то потерпілий очей миють проточною водою приблизно 20 хвилин. Потім використовують краплі «Левоміцетин» або розчин фурациліну, щоб запобігти інфекції.
опік від диффенбахії

Опіки, отримані від соку диффенбахии в ротовій порожнині, знімають завдяки процедурі полоскання. Ясно виражений біль можна вгамувати розчином новокаїну (0,5%). Після цих дій рекомендують випити стакан холодного молока або води. У будь-якому випадку, при виникненні проблеми, важливо не втрачати час, а діяти.

Чому жовтіє диффенбахія — відео