Гузмания не цвіте — як змусити рослину викинути цветонос, відео

гузмания не цвіте
Всім любителям бромелієвих рослин давно відомо, що їхнє цвітіння служить перехідним етапом між відмиранням материнського куща і народженням нових екземплярів. Не є винятком і гузмания — поява в центрі розетки квітконосу означає, що незабаром вона утворює діток, а сама висохне. Коли дітки підростуть і сформують свої корінці, їх відділяють від материнки і висаджують в окремий горщик. Потім квітникарям залишається тільки чекати і підраховувати дні до нового цвітіння.

В середньому молоді Гузмания зацвітають в кінці другого року життя, проте є один хитрий спосіб, який може прискорити цей процес. Мова йде про народного засобі, а точніше, про використання звичайних свіжих яблук. До речі, такий метод добре працює і в тих випадках, коли вже доросла рослина відмовляється цвісти (буває і таке, втім, не часто).

Цвітіння Гузмания, хоча і відбувається один раз в житті, але зате триває більше півроку.

Як яблука впливають на цвітіння?

Плоди яблуні при контакті з повітрям виділяють ацітелен. Ця речовина бере участь в харчуванні Гузмания (проникає в рослину через лиственную пластину) і здатне викликати ятати квітконосу.

Коли можна скористатися способом?

Активувати процес цвітіння можна не раніше, ніж молоденька гузмания досягне віку в 1,5 року. До цього часу квітка зміцніє і наростить досить щільну розетку, здатну витримати цветонос і великі прилистники. Застосування такого методу на більш юних гузмания навряд чи принесе позитивний ефект.

Що треба зробити?

Щоб прискорити цвітіння Гузмания, необхідно:

• помістити дитинку Гузмания в целофановий пакет (разом з горщиком);
  • туди ж покласти розрізане навпіл яблуко;
  • зав’язати пакет.

Важливо! Кожні два-три дні необхідно розв’язувати пакет для провітрювання, а коли яблуко почне підгнивати — замінити фрукт на новий.

У пакеті з яблуком Гузмания слід протримати кілька тижнів, після закінчення яких з розетки з’явиться квіткова стрілка. Тоді квітка можна вже звільнити з «пакетно-яблучного» полону і повернутися до звичайного режиму.

Народний спосіб наблизити цвітіння молодих гузмания — відео