Грунт для акваріума — який і як вибрати, від чого варто відмовитися, відео

грунт для акваріума
Грунт для акваріума не повинен виконувати декоративну функцію. Використовувати для наповнення акваріума кольорові різнокольорові камінці не варто. Вони будуть відволікати увагу від рибок. Крім того, різнокольорові каміння виготовлені з пластику. Неякісні штучні ґрунти виділяють сірководень, який отруює рибок.

Використовувати для наповнення акваріума будівельний пісок дрібної фракції не можна. Згодом такий грунт ущільнився, і вода не зможе надходити до коріння рослин. Коренева система водоростей почне гнити, і почнеться виділення отруйних речовин.

Річковий пісок теж не підійде. Великі піщинки будуть потрапляти на фільтр. Через це він швидко вийде з ладу. Крім того, такий грунт злежується.

Чи використовувати професійні грунти?

Професійні грунти для акваріума багаті мінеральними речовинами для водоростей. Такі грунти використовують в акваріумах об’ємом понад 500 л, так як в таких великих акваріумах дуже складно підтримувати природний баланс.

Якщо ви хочете облаштувати акваріум меншого обсягу, використовуйте звичайний акваріумний грунт діаметром від 3 до 5 мм.

Такий грунт відповідає всім вимогам, необхідним для гарної екосистеми акваріума:

• акваріумний грунт гладкий, тому про нього не пораняться рибки;
  • завдяки великої фракції грунт не зіпсує акваріумні фільтри;
  • в такому грунті водорості швидко вкорінюються.

Як візуально збільшити обсяг акваріума

Для того щоб збільшити обсяг акваріума, встановіть задній фон, а також правильно розподіліть грунт по акваріуму. Товщина грунтового шару у передньої стінки акваріума повинна бути в два рази більше, ніж на задньому плані. Висадіть на передньому плані низькорослі водорості, а біля задньої стінки — високі рослини.

Промивання і колір грунту

Багато акваріумісти вважають, що перед тим, як заповнити акваріум грунтом, камінчики обов’язково потрібно промити. Ця думка помилкова. Промивають тільки річковий пісок, щоб позбутися від дрібної фракції. Промивати інші акваріумні грунти не потрібно.

Використовувати при промиванні хімічні засоби категорично не можна. Ви можете повністю не вимити миючий засіб. Якщо заповнити акваріум таким грунтом, рибки загинуть.

Не використовуйте для наповнення акваріума білий грунт. Його необхідно чистити кожні три дні, інакше на поверхні грунту з’являться дрібні водорості і відкладення. Заповнюйте акваріум грунтом бежевого або жовтого кольору.