Гладіолуси — посадка і догляд у відкритому грунті, детально про посадку щоб гладіолуси зацвіли, відео

гладіолуси на дачній ділянці
Так як гладіолуси — це цибулинні рослини, їм необхідний правильний догляд. А тому посадка і догляд за гладіолусами у відкритому грунті вимагають ретельного підходу. В результаті ви отримаєте пишні, яскраві квіти, які прикрасять ваш земельну ділянку. Гладіолуси — підготовка до посадки навесні, читайте нашу статтю.

посадка гладіолусів

цвіте гладіолус
Для того, щоб виростити високі, здорові квіти, потрібно запастися терпінням. Адже недостатньо буде просто посадити гладіолуси в землю — їм потрібно правильне зимове зберігання, вибракування, весняна посадка. А так же, як і будь-яким іншим кольорам, частий полив і розпушування, лікування в тому випадку, якщо виявлені хвороби, своєчасне викопування з землі … В результаті посадка і догляд за гладіолусами у відкритому грунті займе чимало часу. Але це варто того, адже результати перевершать всі ваші навіть найсміливіші очікування!

вибір цибулин

вибір цибулин і підготовка до посадки
Хочете виростити по-справжньому шикарні, здорові квіти? Підбирати сорти найкраще з урахуванням клімату, в якому ви проживаєте, і особливостей грунту. Цибулина великих розмірів — це кращий вибір. Її акліматизація однозначно пройде легше.

Якщо ж вам сподобалася молода цибулина, то і її можна придбати для подальшої посадки. Однак при цьому вона повинна мати високу голову і бути зовні здорової.

Отже, як же визначити, що цибулина здорова і придатна для посадки:

1. Візуально на цибулині не повинні проглядатися ніякі виразки, дефекти і хворобливі поразки.
  2. У цибулини має бути чисте донці, а якщо вже намітилися корінці, то вони повинні бути білими.
  3. Луска на поверхні повинні бути червоними або блискучими, але ніяк не сірими.
  4. Всі ті ж лусочки повинні легко зніматися, а там, де це буде зроблено, цибулина повинна бути одноколірної, без різних хвороботворних смуг і плям.
  5. Там, де був зрізаний стебло, пеньок повинен мати колір луски. Якщо ж він почорнілий, то таку цибулину слід відкласти в сторону.

Пам’ятайте про те, що дитинку, яка була придбана раз, потрібно буде висаджувати щороку. Тільки в цьому випадку у вас під рукою завжди будуть нові дітки, якими ви зможете замінити старі цибулини.

Оптимальне місце для зростання

місце для вирощування гладіолусів
При посадці і догляду за гладіолусами у відкритому грунті слід пам’ятати про те, що це теплолюбні рослини, які потребують сонячному світлі. А тому висаджувати їх переважно буде там, де сонце частий гість. Звичайно, посадити квіти можна буде і в півтінь, але в цьому випадку не слід очікувати занадто раннього цвітіння.

Ідеальним місцем, куди можна буде вставити цибулини, стане невелике піднесення. Саме тут цибулини будуть відчувати себе комфортно і не загинуть від надлишку вологи.

вибір грунту

Ідеальний варіант для гладіолусів — це слабокисла або нейтральна середу. До складу такого грунту обов’язково повинен входити чорнозем, а так же зовсім невелика кількість піску або глини.

Як потрібно доглядати за квітами

гладіолуси на клумбі
Не можна сказати, що розводити гладіолуси так вже й складно. Але деякі правила все ж доведеться дотримуватися. Так, після посадки бажано виконати мульчування за допомогою компосту, перегною і тирси.

Квіти люблять воду, тому їх бажано поливати як мінімум 4 рази на тиждень. А для того, щоб рослини не страждали від грибка, між ними бажано робити борозенки, в які в подальшому і буде налита вода. При цьому полив повинен здійснюватися таким чином, щоб вода не намочила листя квітки.

Не варто забувати і про бур’янах, які так само можуть пошкодити нормальному цвітінню гладіолусів. Так, на бур’янах можуть завестися слимаки, які забирають у квітів всі поживні речовини. Тому не забувайте про своєчасну прополюванні.

З появою другого листка на стеблі і до закінчення цвітіння слід приділяти належну увагу підгодівлі рослин. Так, оптимальним варіантом будуть мінеральні препарати, які вводяться невеликими дозами під час поливу.

Своєчасна підгодівля не тільки подарує вам гарні і яскраві суцвіття, а й захистить рослини від хвороб.

Зрізаємо відцвілі гладіолуси

викопані гладіолуси
Для того, щоб обрізати відцвілі рослина, досить обзавестися гострим ножем або секатором. При цьому ні в якому разі не можна обрізати квітка «під корінь» — слід залишити стебло як мінімум з чотирма листами. Що ж до зрізу, то він повинен бути зроблений під кутом 45 градусів.

підготовка до зберігання
Після того, як цибулини будуть звільнені від стовбурів, їх потрібно залишити в землі на термін від місяця до 50 днів, але не більше, інакше земля промерзне і зашкодить великим цибулин і діткам. Викопувати цибулину з дітками потрібно дуже акуратно, вставляючи лопату на глибину 30 см і витягуючи рослину за листя. При цьому стебло обрізають, залишаючи 2 см на невеликий пеньок.

Готовий матеріал потрібно промити під теплою водою і висушити при кімнатній температурі протягом тижня, а потім протягом місяця при 18 ° С. Надалі цибулина зберігається всю зиму при температурі, що не опускається нижче 6 °.

Якщо дотримуватися всі перераховані вище правила по посадці і догляду за гладіолусами у відкритому грунті, то можна отримати не тільки прекрасні, пишні суцвіття, а й здорове «потомство».

Відео про посадку і вирощуванні гладіолусів