Гіппеаструм відцвіли — що робити, догляд після цвітіння, відео

цвіте гіппеаструм
Гіппеаструми славляться розкішними квітами найрізноманітніших форм і забарвлень. І хоча цвітіння цієї кімнатної луковичной культури триває до місяця і може повторюватися до трьох разів на рік, неминуче квіти в’януть, а над поверхнею ґрунту залишаються тільки шкірясті подовжені листя. Потім і вони можуть пожовтіти.

Що ж робити далі, коли гіппеаструм відцвіли? Як змусити цибулини набратися сил і знову порадувати квітникаря пишним букетом на верхівці квітконоса?

Вегетація гіппеаструма після цвітіння

Догляд за рослиною після цвітіння
Цвітіння гиппеаструма вимагає від рослини величезних сил, тому після в’янення величезних квітів, цибулина вкрай потребує відновлення. І цей надзвичайно важливий період при одноразовому цвітінні зазвичай триває дев’ять місяців. Якщо після цвітіння гиппеаструм піддати пересадці, виявиться, що цибулина помітно схудла, а верхні луски втратили пружність.

Відростають листя і інтенсивні підгодівлі під час вегетації допоможуть рослині повернути колишню силу і накласти зачатки майбутніх квітконосів:

• У міру старіння квітів, стрілки обрізають, залишаючи по 10-15 см над цибулиною. Потім, коли і стрілка висохне, її легким поворотом навколо осі викручують.
  • Листя з’являються поступово, приблизно по одному за 3-4 тижні.

Період спокою для гиппеаструма

Пробудження гіппеаструма після періоду спокою
Традиційно період «сплячки» для гиппеаструма влаштовують восени і на початку зими. Для відновлення сил і закладки квіткових бруньок цибулині потрібно від двох до трьох місяців. Точну тривалість заздалегідь знати не можна, оскільки вона залежить від інтенсивності минулого цвітіння і догляду за гиппеаструмом після нього.

Ознакою готовності до спокою може служити в’янення листя на тугий великої цибулині. Однак сьогодні існує ряд сортів і гібридів, які практично не втрачають листя. В цьому випадку можна помітити, що нові листові пластини вже не з’являються:

• В кінці періоду вегетації для гиппеаструма скорочують полив, а в вересні або жовтні і зовсім припиняють.
  • Останню підгодівлю проводять за 4 тижні до відправки рослин в «сплячку».

Пересадка цибулин після цвітіння
Якщо гіппеаструм після цвітіння піде на спокій у вересні або на початку жовтня, то до Новорічних свят можна очікувати, що міцна цибулина дасть новий цветонос. На цей проміжок часу для рослини імітують південно-американську зиму, забезпечуючи:

• відсутність освітлення;
  • температура в межах 12-14 ° C;
  • невелику, не вище 60%, вологість повітря;
  • вкрай скупий полив, застережливий відмирання коренів.

Для молодих, які не цветшего цибулин і діток період спокою не потрібен. Якщо в одній ємності ростуть різновікові рослини, перед «сплячкою» їх краще розсадити.

поява діток
Це дозволить не травмувати пересадкою рослина, коли воно вийде з періоду спокою, і дасть цибулині додаткове харчування. Зазвичай гіппеаструми після цвітіння йдуть в «сплячку» пересадженими в горщику. Але можна і викопувати цибулини. В цьому випадку їх зберігають на боці, чи не обрізаючи листя і присипавши тирсою. Температурний режим той же, тобто 12-14 ° C. Часто при такому способі вдається домогтися більш раннього цвітіння, але є ризик втрати цибулини через висихання.

Що робити, якщо відцвілий гіппеаструм далі дає листя, вже перебуваючи в прохолодному місці? Відповісти на питання допоможе сама цибулина:

• Якщо вона щільна і підросла за літо, рослина завершило свій відпочинок і готово цвісти.
  • Але якщо її луски мляві, квітникар зробив помилку і рано відправив цибулину в «сплячку». Така рослина краще пересадити і продовжити його активно підгодовувати і поливати.

Період активного росту

На спокій повинні відправлятися тільки здорові щільні цибулини, повністю відновилися за час вегетації.

Такий гіппеаструм через кілька тижнів самостійно прокинеться, випустивши потужний цветонос або перший лист.

Як виростити гіппеаструм — відео