Гібіскус — корисні властивості чаю, користь і шкода, відео

Гібіскус розелла або Hibiscus sabdariffa
Рід гибискусов налічує понад півсотні видів, частина з них — це затребувані декоративні і технічні культури. Але всесвітню популярність здобув лише один гібіскус, чай і корисні властивості цього червоного з трохи кислим смаком напою.

Це вид гибискуса називається розелла або Hibiscus sabdariffa, рослини якого в дикій природі можна зустріти в Індії. Волею доль ще в давнину культура була вивезена на Близький Схід і північ Африки. Тут з кармінних квіткових чашок і утворилися зав’язі гібіскуса стали робити настій з красивим червоно-малиновим кольором, приємним освіжаючим смаком і масою корисних якостей.

Сьогодні чай з гібіскусу або каркаде промислово проводиться не тільки в Індії, Єгипті, Судані, де напій давно став традиційним. Плантації розели обробляють на Яві, в Південно-східній Азії і навіть в Південній Америці.

Склад чаю з гибискуса

Чай виготовляють з чашок квітів і зав'язі гібіскуса
Перше, що в чаї гібіскуса звертає на себе увагу, це яскравий незвичайний колір настою.

Корисні властивості гібіскусу і настою з нього

Червоний, практично рубіновий чай з гібіскусу має спазмолітичні, послаблювальними, сечогінні властивості. Ще в давнину свіжий настій застосовували для зняття жару, а подрібнені квітки накладали на гнояться, погано загоюються рани і при кровотечах.

Протипоказання до прийому чаю з гибискуса

Чай з гибискуса не рекомендується давати дітям до 3 років
Оскільки в складі чаю досить багато кислот, що визначають його приємний, освіжаючий смак, то при певних обставинах можлива не тільки користь від гібіскуса, але і шкоду. Штучне підвищення вміст кислоти в шлунковому соку може привести до погіршення самопочуття при виразковій хворобі або гастриті з підвищеною кислотністю.

Є ризик розвитку алергічних реакцій, особливо якщо у людини існує схильність до цього або спостерігається підвищена чутливість до рослин або харчових продуктів. Через можливі негативних проявів на шкірі і травних реакцій чай з гібіскусу не слід давати дітям до 1-3 років.

Відео про правила заварювання чаю з гибискуса