Гіацинти — посадка і догляд у відкритому грунті восени, навесні, відео

рожеві гіацинти в саду
Гіацинти, посадка і догляд у відкритому грунті яких планується, можуть стати самим ефектним прикрасою саду. Різноманітна яскраве забарвлення суцвіть дозволяє створювати живописні композиції. Гіацинти з’являються відразу після зими. В середньому цвісти вони починають в кінці квітня. Залежно від регіону терміни можуть бути рано чи пізно. Спочатку з’являються зелене листя, а потім з середини піднімаються суцвіття з 20-30 бутонів. Вони бувають звичайними або махровими, і випромінюють насичений аромат.

Читайте також статтю: Хоста посадка і догляд у відкритому грунті!

Як вибрати місце для посадки

біло-блакитна клумба
Гіацинт у відкритому грунті вимагають особливих умов для посадки. Це цибулинні рослини, які вимогливі до тепла і багатства грунту. Потрібно ретельно вибирати місце. Найкраще підходять сонячні і відкриті ділянки, які добре захищені від можливих вітрів. Щоб цвітіння було більш довгим, слід вибирати місце в невеликій півтіні.

гіацинти в саду
Варто звернути увагу, що такі квіти не люблять, коли поруч розташовані високорослі дерева і чагарники. Вони можуть забирати з грунту багато вологи і поживних елементів. Незважаючи на любов до води, гіацинтам не підходять місця з високим рівнем грунтових вод. Застої і вогкість можуть нашкодити цибулин і привести до їх захворювань. Грунт повинен бути пухким і слаболужним.

Вибір цибулин для посадки гіацинтів в грунт

цибулини гіацинтів
Для посадки гіацинтів в грунт підбираються відповідні цибулини. Залежно від сорту вони можуть бути різних розмірів. Необхідно добре їх оглянути:

1. Цибулини повинні бути пружними до моменту посадки. Відповідний діаметр трохи менше 4 см. Зверху повинні знаходитися лусочки, які говорять про повністю сформованої нирки.
  2. Зверху цибулини не повинно бути цвілі і попрілостей.
  3. Варто звернути увагу на якість цибулин і відсутність механічних пошкоджень.
  4. Добрими вважаються цибулини з невеликими зачатками коренів на денці.

Посадка гіацинтів у відкритий грунт

осіння посадка гіацинтів
Грамотно і доцільно буде здійснювати посадку гіацинта у відкритий грунт восени. У цьому випадку квіти за осінній і зимовий період зміцніють і будуть радувати своїм цвітінням навесні. Перш ніж починати висаджувати цибулини, слід підготувати грунт. Її копає за місяць до посадки, щоб земля була пухка і в той же час осіла і ущільнився. У грунт вносять добрива у вигляді перегною або компосту. Можна додати суперфосфат і калійну сіль. Кількість добрив буде залежати від поживності грунту.

Гіацинти, посадку і догляд у відкритому грунті яких планується зробити, необхідно розташовувати на відстані 15-20 см одна від одної. Їх коріння збирають вологу саме в такому радіусі і не повинні заважати один одному. Цибулини заглиблювати на 15 см, щоб вони не вимерзли взимку. Під час висадки на високих грядках, гіацинти будуть швидше цвісти, адже вони краще прогріваються сонцем.

Догляд за гіацинтами

синій гіацинт Принц Артур
Догляд за гіацинтом у відкритому грунті зводиться насамперед до поливу, своєчасним підживлення і розпушування грунту:

1. Після того, як з’являться перші паростки, потрібно перша підгодівля. Для цього потрібно внести 30 грам аміачної селітри в розрахунку на 1 кв. м.
  2. Другий раз добрива можна вносити в період, коли гіацинти починають цвісти. Для цього підходить хлористий калій і суперфосфат.
  3. Після завершення цвітіння клумби з гіацинтами бажано удобрити суперфосфатів в розрахунку 40 грам на кв. м.

гіацинти ранньою весною
Будь-яку з підгодівлі необхідно вносити між рослинами, після чого закладати добрива на 10 см. Зверху плантацію поливають. Під час цвітіння поливати квіти не обов’язково. Їм вистачає води з грунту. Однак після закінчення цвітіння і засихання квітконосів, потрібно їх поливати. Посадку і догляд за гіацинтами у відкритому грунті здійснювати не складно, якщо робити все вчасно.

Прибирання і зберігання цибулин гіацинтів

сортування цибулин гіацинта
Цибулини гіацинтів необхідно викопувати після цвітіння. Потрібно заздалегідь відзначити місця їх знаходження, щоб знайти, коли поникнуть листя. Якщо цибулини на літо не викопувати, то цвітіння в наступний сезон буде менше. Однак в південних районах, таких як: Кубань, Північний Кавказ і південь Чорномор’я, можна залишати їх в землі.

Найкращим часом для отримання цибулин вважається кінець червня або початок липня.

Прибирання цибулин дає можливість оглянути їх і відокремити дітки для відправки на дорощування. Хворі екземпляри потрібно знищувати, а здорові обробляти від хвороб і шкідників. Цибулини висушити, очистити від листя і коренів.

Просушуються цибулини гіацинтів протягом 5 — 7 днів. Повинні зберігатися умови температури 20 градусів. Робиться це в затемненому і добре провітрюваному приміщенні. Потім посадковий матеріал закладати на зберігання. Це один з найвідповідальніших моментів, адже в цибулинах йде процес формування суцвіття.

зберігання цибулин гіацинтів
Зберігати цибулини гіацинтів слід в ящиках. Вони розкладаються в два шари. Якщо бульб трохи, тоді можна складати в паперові пакети з етикетками, щоб розібратися в подальшому з сортами.

Нерідко під час зберігання у цибулин з’являються численні дітки. Щоб не обламати їх, при посадці потрібно бути акуратніше.

Глибину посадки таких цибулин слід зменшити вдвічі. Після правильного зберігання гіацинти можна висаджувати восени. У жарких районах це роблять і навесні.

Осіння посадка гіацинтів у відкритий грунт — відео