Догляд за кипарисом в саду — обрізка, підживлення, полив, відео

догляд за кипарисом в саду
Серед вічнозелених культур кипарис по праву вважається одним з найкрасивіших рослин. У той же час він досить примхливий, тому важливо вивчити догляд за кипарисом, перш ніж купувати його. Неправильно підібране місце або відсутність додаткового харчування може звести нанівець всі очікування. Ви ж хочете мати стрункого і пишного красеня, а не облізлий ствол з нечастими листям? Тоді уважно читаємо далі.

Де посадити кипарис на ділянці

Трохи схожий на ялина стрункий красень, кипарис прекрасно виглядає як в групових композиціях, так і в гордій самоті. Вибираючи місце для кипариса в своєму саду, врахуйте, що південний красень любить тишу і спокій. Садіть його далі від дороги, в затишному куточку, де над деревом не знущатиметься вітер. Крім того, не забувайте, що, хоча кипарис вимогливий до освітлення, прямих променів він не переносить. При цьому добре освітлюється сонцем ділянка повинна знаходитися в тіні хоча б пару годин в день.

Догляд за кипарисом в саду

У перший рік життя в саду кипариси потребують особливої ​​уваги. Забезпечте їм правильний догляд, щоб до зими деревця зміцніли і змужніли. Молоді кіпарісікі потребують наступних заходах:

1. Полив. Влітку вливайте по відру води щотижня, а в посушливу погоду — і того частіше. В кінці осені проведіть рясний вологозарядні полив, щоб допомогти кипарису перезимувати.
  2. Обприскування. Щоб жарким літом кінчики кипарисових листочків не почали жовтіти і сохнути, регулярно обприскуйте їх вранці або ввечері.
  3. Підживлення. З травня і до самого вересня двічі на місяць годуєте рослини мінеральними добривами для хвойніков. Використовуйте рідкі препарати, додаючи їх в воду під час поливу — вони краще і швидше засвоюються.
  4. Підготовка до зимівлі. Хоча кипариси і є вічнозеленими, не забувайте восени замульчувати пристовбурні кола дорослих дерев тирсою або хвоєю. Молоді ж деревця обов’язково укрийте повністю.
  5. Обрізка. Після зими перевірте всі гілочки і обріжте засохлі і поламані. Ранньою весною можете почати формувати крону у кипариса, обрізаючи пагони, але не більше ніж на ¼.

Після досягнення кипарисом 4-річного віку перейдіть на «дворазове» харчування, вносячи добрива тільки один раз навесні, і один — восени.

Правильно і своєчасно здійснюючи догляд за кипарисом в саду, ви зможете виростити красиве дерево.