Бокарнея — догляд в домашніх умовах, фото, пересадка після покупки, формування крони, відео

Бокарнея в природі
Бокарнея — Beaucarnea належить до сімейства спаржевих. Товстий семиметровий стовбур, що нагадує пляшку, є сховищем запасів води. Кора схожа на шкіру слона і попереджає випаровування. Селекція і догляд в домашніх умовах бакарнею, як на фото, перетворили в кімнатна рослина.

Догляд за Бокарнеей в домашніх умовах

Культурна рослина втратило в зростанні, стовбур кімнатних рослин нагадує пляшку висотою до півметра. Зверху розташований султан з перистих листя, які звисають вниз, як кінський хвіст. Старе листя, засихаючи, що не відпадають, створюючи коричневий ореол. Лист грубий, схожий на ремінь з зубчастих краєм.

Бокарнея як кімнатна рослина
Ось така вона, темно-зелена пальма. Найчастіше бокарнея відігнута росте на підвіконнях. У природі її висота досягає 8 метрів. Довжина листя кімнатних рослин доходить до півтора метрів при ширині 1 — 2 см.

Бокарнея пересадка після покупки

Після покупки бокарнею краще розсадити
Найчастіше у продажу є не поодинока рослина, а кілька примірників. У будь-якому випадку пересадка обов’язкове, але в цьому особливо. В першу чергу рослина має адаптуватися до умов утримання. Тижневий термін дозволить проявитися ознаками захворювання або заселення шкідниками. Після карантину рослини потрібно розсадити.

До складу ґрунту входить:

• дернова земля — ​​2 ч .;
  • листова земля — ​​1 ч .;
  • перегній — 1 год;
  • торф — 1 ч .;
  • пісок і вермикуліт по про, 5 частини.

Додати товчений деревне вугілля, зверху підсипати шар гальки.

Для дренажу використовувати керамзитові кульки. Каганець повинна бути широкою і неглибокою, так як в природі пальма росте на кам’янистих плитних підставах.

Для бокарнеї потрібна широка і неглибока посуд
При перевалці рослини в новий горщик потрібно залишити потовщену частину на колишньому рівні. Коріння у рослини тендітні і потребують обережного поводження.

Не можна рослина при пересадці поливати. Хворих на туберкульоз рослина не зможе скористатися вологою і загніет.

Після пересадки на рослину надіти пакет з доступом повітря. Тримати, поки не з’явиться приріст листя.

Бокарнея, як доглядати?

Влітку рослину поливати після повного пересихання кома землі через піддон. Взимку, якщо рослина пішло на спочинок, полив не потрібно. Вода застосовується відстояна, без слідів хлору. Можна використовувати воду, пропущену через вугільний фільтр.

У зимовий час, коли полив рослини виключений, листя можна промивати під теплим душем, позбавляючи їх від пилу і комах шкідників.

Бокарнея потребує регулярного поливу
Формування крони бокарнеї залежить від умов утримання рослини. Буде у рослини розкішна «грива» або довга «слоняча нога» залежить від освітленості і поливу. Якщо умови утримання нормальні, середнє освітлення і регулярний полив, біологічний цикл піде на розвиток листових пластин. При цьому ствол буде рівним.

В умовах посухи рослина пристосувалося задовольнятися мізерним запасом вологи в повітрі. Жолобчасті листя збирають краплі ранкової роси і направляють її в резервуар — каудекс.

Якщо поставити рослину на південне вікно і поливати після пересушування грудки землі, ситуація створюється стресова, що нагадує батьківщину. В цьому випадку з’явиться декоративна нога з тривалими рубцями і тріщинами від розширення нерівномірно тканин. При цьому чубчик нагорі порідшає і поникне.

Проблеми при догляді за рослиною

Зовнішній вигляд бокарнеї повідає про проблеми. Листя рослини зазвичай не схильні до навали шкідників. Однак заселити їх можуть:

• павутинні кліщики;
  • щитівки;
  • трипси.

Прибираються вони за допомогою відомих інсектицидів, найбезпечніший — Фитоверм.

Якщо помітили, у бокарнеї сохнуть листя, потрібно створити умови для сприятливого росту:

• світло повинне бути не прямим, розсіяним, але рясним;
  • виключити протяги;
  • прибрати рослина від батареї опалення;
  • відрегулювати полив.

У той же час засихання листя є природним процесом, і на старих рослинах утворюється борода. Але підсихання кінчиків бути не повинно, це пов’язано з порушенням умов утримання.

При загнивання коренів необхідно пересадити рослину, видаливши хворі корінці.
Можуть засихати листя, коли у бокарнеї загниває ствол. Недолік харчування позначиться, змусить рослина жертвувати шевелюрою. Загнивання можливо, тільки якщо порушений режим поливу. Не можна поливати рослину, не дочекавшись висихання грудки землі. Взимку тим більше полив не потрібний, якщо рослина міститься в прохолоді.

При малих пошкодженнях, загнили місця потрібно підрізати і присипати товченим вугіллям. Після підсушування рослина заново посадити в субстрат. Ознакою для ревізії коренів стане зблідла листова пластинка і розм’якшення каудекса, потовщеною частини стебла.

Врятувати рослину можна, якщо воно пошкоджено частково. Якщо м’яким стає велика частина стовбура, то рослина загине.

Пляшкова пальма росте повільно. У 20-25 років вона повністю сформує ствол. У домашніх умовах рослини майже ніколи не цвітуть. У природі викидають красиву мітлу близько метра заввишки. У домашніх умовах рослина вважається невибагливим. Вона не вимагає особливого догляду.

Для формування стовбура рослині потрібно до 25 років
Молоді рослини часто по кілька років містять в загальному контейнері. Ознакою того, що рослинам тісно, ​​стане припинення росту зеленої маси. Якщо умови утримання не змінилися, а рослини завмерли, значить, вони вимагають розсадити їх по окремих осередків.

Відео про пересадку бокарнеї