Баранячий гній як добриво — як і коли використовувати, відео

утримання овець
Баранячий гній як добриво використовують для багатьох рослин. На відміну від коров’яку, овечі екскременти містять більше азоту, і тому добре розкладаються навіть у важких грунтах. Та попри це слід бути гранично акуратним, так як свіжий гній здатний обпалити коріння рослин.

Баранячий гній як добриво: застосування

Баранячий гній як добриво
Перед тим як гноєм удобрювати город, слід знати всі позитивні і негативні сторони цього складу. Чистий овечий гній використовується вкрай рідко. У ньому міститься багато азоту. Найбільшу користь він приносить в з’єднанні з іншими добривами органічного походження. Це дуже ефективний засіб для підгодівлі і збагачення грунту після зими.

Поліпшити компост допоможуть органічні залишки таких овочевих культур:

• пасльонових;
  • баштанних;
  • болгарського перцю;
  • кукурудзи.

Щоб гній перепрів швидко, залишки тваринного походження (жир, кістки і шерсть) використовувати не рекомендується. Кінцевий продукт можна вважати готовим приблизно через пару місяців.

Гній можна розкидати поверх грунту або викладати невеликими купами. Таким чином, втрачаються корисні елементи, і добриво вже не буде таким ефективним. Розкиданий на грядках гній потрібно відразу ж покривати землею. В першу чергу, це відноситься до удобрення, яке вносять на зиму. Якщо цього не зробити, до весни компост втратить всі свої цінні якості.

Внесення овечого гною

внесення овечого добрива
Найоптимальніший час для використання овечого гною як добрива — при перекопуванні землі восени або навесні. Так роблять всі досвідчені городники. Якщо проводити процедуру влітку, то гній потрібно розкласти на грядки маленькими купками і тут же перекопати разом із землею.

Занадто глибоко закладати овечий гній не варто. Чим глибше ви його закладіть, тим гірше він буде діяти на грунт. Золотою серединою стане глибина лопати. Щоб процес розкладання проходив швидше, приблизно через 7 днів з моменту першого внесення землю потрібно повторно скопати.

Протягом одного року з збагаченої землі, рослини забирають найбільше калію. А ось фосфор і азот споживаються повільніше. Коли будете вносити гній, додайте в землю трохи добрив, що містять дані речовини. Однак грунт не повинен бути перенасиченим. Чергуйте мінеральні та органічні підгодівлі. Одні вносите навесні, інші — восени, потім міняйте послідовність.

Овечий гній досить щільний за структурою. Щоб його розм’якшити, періодично зволожуйте екскременти і часто перемішуйте. Так вся суміш буде добре насичуватися киснем зсередини.

У перепрілий гній багато калію, азоту і фосфору. У свіжому — зміст цих елементів нижче. Для отримання однієї частини перегною потрібно взяти в три рази більше свіжого гною.

Переваги використання овечого гною як добриво

перевага використання овечого гною
У складі даного добрива багато соломи. Така суміш потребує додаткової обробки. Її необхідно подрібнити і додати дрібні органічні залишки. Овечий гній йде в основному для добрива гарбузів, огірків і кабачків. Після перепревания він підходить для всіх зелених культур, а також буряків і моркви. Також він прекрасно діє на садову землю.

Єдине умова — не сипте свіжий гній біля рослин з молодими пагонами.

Переваги овечого гною наступні:

1. Екологічне добриво, яке доступне всім.
  2. Допомагає поліпшити фізичні параметри і будова грунту.
  3. Володіє всіма елементами, необхідними для харчування.
  4. Найефективніше ніж коров’як.
  5. Сухий гній не має неприємного запаху.
  6. Вноситься малими дозами, дуже економний варіант.
  7. Може застосовуватися як біопаливо для опалювання теплиць.

Самий істотний недолік цього добрива — високий ризик появи опіків на всіх частинах рослини. Найчастіше це відбувається, коли порушуються умови, при яких гній заготовляють і зберігався.
склад овечого гною

Овечий гній містить:

• воду (приблизно 65%);
  • калій (0,67%);
  • кальцій (0,33%);
  • фосфор (0, 23%);
  • азот (0,83%);
  • органічні речовини (31,8%).

Особливі мікроорганізми допомагають переробити азот, виділяючи при цьому метан аміак (з 1 кг сировини — близько 0,62 м 3 газів). Більшу частину з них займає метан. Через це часто гинуть посіви і дорослі рослини.

При дотриманні всіх правил приготування і застосування овечого гною ви зможете отримати міцні рослини і зібрати високоякісний, рясний урожай. Врахуйте, що суміші з подібним добривом додають в грунт раз в 4 роки, не частіше.

Відео про використання козячого гною